İzmir ve ege'de bugün hava nasıl? 22 temmuz pazartesi hava durumu

Haftanın ilk iş gününde, yurt genelinde havanın nasıl olacağını merak eden vatandaşlar, 22 Temmuz hava durumu tahminlerini araştırıyor. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yağış öngörülüyor.İşte, Meteoroloji'nin verilerine göre il il hava durumu raporu.

YEREL 22.07.2019, 09:54 22.07.2019, 10:03
İzmir ve ege'de bugün hava nasıl? 22 temmuz pazartesi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Samsun, Tokat, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara'nın güneyi, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusunda kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. İşte, 22 Temmuz Pazartesi hava durumu tahminleri.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusunda yer yer kuvvetli (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Ordu ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın güneyi, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusunda kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

EGE

Az bulutlu ve açık iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 14°C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu
 

DENİZLİ 21°C, 34°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 23°C, 36°C
Az bulutlu ve açık

MANİSA 21°C, 35°C
Parçalı bulutlu

Yorumlar (0)