Buca'ya müjde! Otopark sorunu tarihe karışıyor!

Bucalıların otopark sorununa ilaç gibi gelecek otopark çalışması başladı. Bölgedeki otopark sıkıntısını dile getiren vatandaşların talebi doğrultusunda atıl kalan alanları vatandaşın hizmetine sunmak için kolları sıvayan Buca Belediyesi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

YEREL 04.12.2019, 12:30 04.12.2019, 12:45
Buca'ya müjde! Otopark sorunu tarihe karışıyor!

Bucalıların sıkıntısını çözmek için çalışan Buca Belediyesi, vatandaşın talepleri doğrultusunda kullanılmayan alanları yenileyerek kullanıma açıyor. 

Son 6 aylık dönemde Buca sokaklarında serme asfalt, asfalt yamama ve kilit parke taşı döşeme faaliyetlerinde bulunan Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin kalbi Şirinyer’e nefes aldıracak bir otopark çalışması için kolları sıvadı. 

Haftada iki gün hizmet veren ve Buca’nın en kalabalık semt pazarı olan Şirinyer Pazarı yakınındaki halı sahaların yan tarafında kalan atıl alanda gerçekleştirilen çalışmanın, özellikle pazar kurulan günlerde bölgedeki otopark sorununu rahatlatması bekleniyor. 

150 ARAÇ KAPASİTELİ

Bölgedeki ihtiyacı uzun zamandır dile getiren hemşehrilerin talepleri üzerine harekete geçen fen işleri ekipleri,  uzun zamandır atıl duran arazi için gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra alan temizlenerek zemin düzeltme çalışmaları başlatıldı.  Söz konusu alan, zemin düzenlenmesinin ardından kilit parke taşı döşenerek vatandaşların hizmetine sunulacak. Toplamda 2 bin 500 metrekarelik alandan, yaklaşık 100 araç açık alan otoparkı olarak yararlanabilecek.

Yorumlar (0)