Gündem

Yeni yasaklar yolda mı? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla 2 haftadır alınan hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili uygulanan kısıtlamaların salgının seyrine etkisinin bugün yapılacak olan Kabine toplantısında değerlendirileceği öğrenildi.

YENİ YASAKLAR ALINACAK MI?

Kabine toplantısında gündemi, son dönemde olduğu gibi koronavirüsle mücadele çalışmaları oluşturacak. Bu kapsamda başta son iki haftadır uygulanan kısıtlamaların salgının seyrine etkisi değerlendirilecek. Sokak kısıtlamasından aşı çalışmalarına, eğitimden ekonomiye tüm başlıklar masada olacak.

BAKAN KOCA 14 GÜNLÜK TABLOYLA SUNUM YAPACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 14 günlük tabloyla ilgili Kabine’ye kapsamlı bir sunum yapacak. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlerin vaka ve ölüm sayılarına etkisi, büyükşehirlerdeki son durum ve yerli aşı çalışmaları da kabinede tüm ayrıntılarıyla değerlendirilecek.Sokağa çıkma yasağının 4 gün olarak uygulanması gündeme gelen yılbaşıyla ilgili kararın da salgının önümüzdeki günlerdeki seyrine bakılarak bir sonraki Kabine’de verilmesi bekleniyor.

Toplantıda ayrıca, Çin’den sipariş edilen aşıların uygulanacağı süreçle ilgili detaylar da değerlendirilecek. Yerli aşı çalışmaları gözden geçirilecek.

KİRA DÜZENLEMESİ GELİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumartesi günü sözünü ettiği kira düzenlemesi de bugün toplantıda ele alınacak. Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Kabine toplantısını bekleyin” diyerek bu konuda bir düzenlemeye gideceklerini duyurmuştu.Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor! Masada iki konu var