Gündem

Yeni yasaklar belli oldu mu? Flaş açıklama geldi!

Alınan son dakika bilgisine göre son zamanlarda koronavirüs vaka sayısının artması üzerine virüsün yayılmasını engellemek amacıyla yeni yasaklar geleceği öğrenilirken vatandaşlar gözlerini bugün yapılacak olan bilim kurulu toplantısına döndürdü. Peki sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Yeni yasaklar belli oldu mu? İşte detaylar...

Sağlık Bakanı Faahrettin Koca koronavirüs vaka syısınd yaşann artıştan sonra dün slgının yayılmasını engellemek amacıyla somut tedbirlerin hayata geçireleceğinden bahsetti. Bunun üzerine vtandaşlar sokağa çıkma yasağı gelecek mi? diye düşünmeye başlamışken Milliyet’ten Aykut Yılmaz’ın haberine göre Bilim Kurulu kaynakları tavsiye kararları arasında sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığını belirtti.

ÇOK FAZLA TEMAS

Milliyet’ten Aykut Yılmaz’ın haberine göre Bilim Kurulu kaynakları, restoranların salgının başlarında olduğu gibi ‘al-götür’, ‘paket servis’ şeklinde hizmet vermesinin tavsiye edildiğini söyledi. Kurul üyeleri, restoranlarda masaların seyreltilmediği, mesafelere uyulmadığı ve bu yüzden çok fazla temas olduğu görüşünde.

NİKAH TÖRENLERİ DENETLENECEK

Kurulun tavsiye kararları arasında kıraathane ve nikah törenlerine yönelik önlemler de yer aldı. Bu kapsamda kurul, oyun oynamanın pandemi nedeniyle yasak olduğu kıraathanelerin bir süre kapatılması yönünde tavsiye kararı verirken, genelgeye rağmen düğünlerin nikâh adı altında yapılmasına karşı da daha somut adımların atılmasını da tavsiye etti.

OKULLARIN AÇILMASI ERTELENEBİLİR

Kurulun tavsiye kararları arasında okulların açılmasının bir süre daha ertelenmesi de yer aldı. Sokağa çıkma yasağının bulunmadığı tavsiye kararları, bugün kabine toplantısında ele alınacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu