Genel

Yeni nesil oyun konsolu 'PlayStation 5' için geri sayım başladı…

Birçok oyunseverin merakla beklediği PlayStation5, Sony Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan’ın yapmış olduğu açıklamaya göre, 2020 yılının son çeyreğinde oyunseverler ile buluşacak. 

PS4 Pro ve PS4 Slim’den sonra gelen en güncel oyun konsolu PS5, yeni özellikleri ve büyük yenilikleriyle oyunseverleri merak içinde bırakıyor. Peki oyunseverleri hangi büyük yenilikler bekliyor?

Jim Ryan’ın ifadesine göre, yeni nesil oyun konsolunda dokunma hassasiyeti gelişecek ve oyuncular yeni DualShock oyun kontrolü güncellemesi ile dokunmatik ekran ve butonlardan faydalanabilecekler.  Ayrıca yeni gelen özellikler arasında yer alan ‘Haptic sensörler’ sayesinde kullanıcılar dokunma şiddeti ve süresine göre farklı tepkiler ile karşılaşabilecekler. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcı, oyun esnasında bir duvara çarptığında veya futbol oyunlarında karşı oyuncudan darbe gördüğünde konsoldaki titreme deneyimini daha gerçekçi bir şekilde yaşayabilecek.

Bir diğer yenilik ise ‘tetikleme düğmeleri’. Yeni konsollara eklenecek olan bir yeni özellik ise ‘L2 ve R2’ tetikleme düğmeleri. Bu düğmeler oyun geliştirici şirketler tarafından programlanabilen yeni bir sensöre sahip olacak ve kullanıcılar oyun esnasında ellerinde bir cisim tutmasalar bile, el hareketlerini kullanarak istedikleri gibi davranabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı