Gündem

Yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı! Saat 22.00’den sonra artık yasak

Koronavirüsle mücadele devam ederken vaka sayıları son günlerde ciddi oranda artış gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs yasaklarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, artan vakalar sonrası alınan yeni tedbirleri tek tek sıraladı. İşte, yeni koronavirüs tedbirleri...

Türkiye’de koronavirüsle mücadele devam ederken vaka sayıları son günlerde ciddi oranda artış gösterdi. Artan vakaların ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Erdoğan, kritik toplantının ardından yeni alınan koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Bu kapsamda, paket servis hariç lokanta, restoran, hastane, berber, nikah, düğün, salonu, halı saha, tiyatro, sinema vb iş yerlerinde hizmetler saat 22.00’de sona erecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı;

“Özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecektir.”

“Pazar yeri ve market gibi yoğun insan hareketliliğinin olduğu yerlerdeki denetimler artırılacaktır.”

“Paket servis hariç olmak üzere, lokanta, restoran, hastane ile berber, kuaför, nikah, düğün salonu, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna, internet cafe, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonu ve benzeri tüm iş yerlerinde hizmetler saat 22.00’de sona erecektir.”

“Vatandaşlarımızdan kalabalık ortamlardan kaçınmalarını, ev ziyaretlerini dahi mecbur olmadıkça yapmamalarını özellikle rica ediyorum.”

Erdoğan, Hükümet olarak bir yandan salgınla en etkili şekilde mücadele ederken, diğer yandan da üretim, ticaret, istihdam, eğitim ve hayatın her alanındaki işleyişi sürdürme sorumluluğu ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Şu ana kadar bu süreci başarı ile getirdiklerine dikkati çeken Erdoğan şöyle devam etti:

“Salgın tedbirleri nedeniyle faaliyetine ara verdirdiğimiz veya sınırlandırdığımız pek çok alanda normalleşme adımlarını atmıştık. Son kabine toplantımızda okullarımızdaki sınıflarımızın bir kısmında daha eğitim-öğretimin yüz yüze başlaması kararını kamuoyu ile paylaşmıştım.”

“Bugüne kadar uygulamalar sürecin çok ciddi bir sorunla karşılaşılmadan ilerlediğini gösteriyor. Salgının seyrine göre önümüzdeki haftalarda diğer sınıfların durumlarını değerlendireceğiz.”

VALİ YERLİKAYA’DAN PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan paylaşım geldi.

Vali Yerlikaya Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Değerli Hemşehrilerim; Paket servis hariç olmak üzere lokanta, pastane, berber, nikah/düğün salonu, yüzme havuzu, internet kafe, tiyatro/sinema, konser salonu vb. tüm iş yerleri saat 22.00’da kapanacaktır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu