GündemManşet

Yeni corona virüsü tedbirleri gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl Kongreleri ile G20 Zirvesi’ne katıldı. Canlı bağlantı ile önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni corona virüsü tedbirlerinin uygulanıp uygulanmayacağı konusunda da açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacağını, okullar uzaktan eğitim yapılacağını, kafeler ve restoranlar kapanacağını ve paket servise geçileceğini duyurmuştu. Bugün Vahdettin Köşkü’nden önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “yeni corona virüsü yasakları gelecek mi?” sorusunu da yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda, “Milletimiz, temizlik, maske ve mesafe kuralları ile bu tedbirlere hassasiyetle riayet ederse inşallah birkaç hafta içinde salgın grafiğini yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi takdirde sınırlamalara devam etmek hatta belki ilave tedbirler almak durumuyla karşı karşıya gelebiliriz.” İfadeleri kullanıldı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın satır başları:

İçerideki maşalarını ve dışarıdaki mekanizmalarını kullanarak Türkiye’yi tehditle tecritle teslim almak isteyenlerin heveslerini hep kursaklarında bıraktık.

Değişim kararlılığımızdan hiç vazgeçmedik. Şimdi yeni hukuk ve ekonomi reformlarıyla bunu daha da ileri taşıyacak bir atılım başlatıyoruz.

Cumhur İttifakı’nın gidişinden de gayet memnunum. Son günlerde yeni bir fitne ateşi yakıldığını görüyorum. Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadeleri cumhurbaşkanıyla, hükümetimizle ilişkili hale getirelemez.

Teröre bulaşmış, terörle kol kola yürüyenler hiçbir zaman bizim ne yanımızda ne dirsek teması altında olduğumuz kişiler olamaz.

Hiç kimsenin şahsi ifadeleri, Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez. Terör örgütleri ile el ele, kol kola, omuz omuza Ankara’dan İstanbul’a yürüyenlerle biz birlikte olamayız. Yasin Börü’lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz.

Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir ve istikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur.

Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan, kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz.