Eğitim

YDS sınavına giren öğrenciler için ÖSYM’den önemli duyuru!

Türkiye’de özellikle akademik kariyer yapmak isteyen pek çok kişi bu sene düzenlenen YDS sınavına katıldı. ÖSYM bu sene YDS sınavlarına katılanları ilgilendiren önemli bir duyuruda bulundu. Yapılan açıklamada, “18 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2021-YDS/1) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.” İfadeleri kullanıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) bugün resmi internet sitesi üzerinden flaş bir duyuruda bulundu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 18 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2021-YDS/1) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u açıklandı.

ÖSYM konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 19 Nisan 2021 tarihinde saat 12.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.