İzmir HaberleriPolitikaYerel Haberler

“Yaza Tertemiz Bir Buca Yükleniyor”

Buca Belediyesi, yaklaşan yaz mevsimi öncesinde geniş çaplı bir temizlik çalışması başlattı. Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Yaz aylarına tertemiz bir Buca yükleniyor” dedi.

İzmir’in nüfus yoğunluğu bakımından en büyük ilçesi Buca’da temizlik harekâtı başladı. FıratMahallesi’nde başlatılan çalışmalara Buca Belediye Başkanı Görkem Duman da katıldı. Çalışmalar kapsamında, bütün mahallelerde parklar, ana arterler ve tali yollar baştan aşağıya temizlenecek, kent mobilyaları ve çocuk oyun alanları elden geçirilecek. 

Pırıl Pırıl Bir Buca İçin 

Buca’yı hak ettiği günlere taşımak adına büyük çalışmalar gerçekleştireceklerini belirten Başkan Duman, “Tüm emekçilerimizle birlikte temizlik harekâtımızı başlattık. Yaz aylarına tertemiz bir Buca yükleniyor. Buca’mızı hak ettiği pırıl pırıl günlere taşıyacağız” diye konuştu. Başkan Duman, 47 mahallenin tümünde aynı titizlikle çalışma yapılacağını da sözlerine ekledi. 

Neler Yapılıyor?  

Buca’nın 47 mahallesinin tümünde gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında, parklarda bulunan çocuk oyuncakları, kent mobilyaları ve spor aletleri baştan aşağı elden geçirilerek bakım ve tamirleri yapılıyor. Hava sıcaklıklarının artması ile koku oluşumunun önüne geçmek amacıyla çevrede bulunan çöp konteynerleri yıkanıp, dezenfekte edilerek ilaçlanıyor. Yeşil alanlarda ise yabani otlar temizlenip çimler kesiliyor. Çıplak alanlarda çimlendirme işlemi yapılarak mevsimine uygun çiçek dikiliyor. Kırılmış veya kurumuş ağaç dalları kesilerek olası bir tehlikenin önüne geçiliyor. Çocukların daha temiz ortamda vakit geçirmesini sağlamak amacıyla tazyikli su ile yürüyüş yolları ve oyun parkları yıkanıyor.