Gündem

Yaşlı vatandaşı videoya çeken kişi hakkında flaş karar!

Ankara'da hastaneye gitmek için dışarı çıkan yaşlı amcayı durdurarak kendisini polis olarak tanıtan ve videoya çeken M.T.E. isimli şahıs bu görüntüleri sosyal medyada paylaştı. M.T.E. isimli şahıs hakkına işlem başlatıldı ve verilen ceza belli oldu.

Ankara’da hastaneye gitmek için dışarı çıkan yaşlı amcayı kendisini polis olarak tanıtan M.T.E. amca ile olan diyalogunu video çekerek sosyal medyada paylaştı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI
M.T.E, hakkında başlatılan işlem çerçevesinde bugün adliyeye sevk edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının “Kamu Görevini Usulsüz Üstlenilmesi” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında M.T.E, 1. Sulh Ceza Hakimliğinde hakim karşısına çıktı.

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği, “Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” suçundan M.T.E. hakkında 15 gün süreyle evini terk etmemesine, bu sürenin tamamlanmasının ardından da haftada iki gün ikametine en yakın huzurevine ziyarete gitmesine hükmetti.

BAKAN AÇIKLADI
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. “Adalet sistemimiz, evde kalmanın yalnız İhsan Amca’ya mahsus olmadığını anlaması için şüphelinin 15 gün konutundan çıkmamasına ve salgın riskinden sonra da büyüklerimizin kıymetini anlaması için huzurevi ziyareti yapmasına karar verdi” ifadelerini kullandı.