Yamanlar Amerika’da Altın Bırakmadı

Amerika Birleşik Devletleri Matematik Birliği Ve Nebraska Üniversitesi Tarafından Düzenlenen 61. Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı’Nda (Amc-8) Özel Yamanlar Okulları, 7 Altın, 13 Gümüş, 12 Bronz Toplam 32 Madalya Kazandı.

Yamanlar Amerika’da Altın Bırakmadı

Amerika Birleşik Devletleri Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından düzenlenen 61. Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı’nda (AMC-8) Özel Yamanlar Okulları 7 altın, 13 gümüş, 12 bronz toplam 32 madalya kazandı.
ABD Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından yapılan, ortaokullar arasında dünyanın en prestijli yarışması sayılan 61. AMC-8 Uluslararası Matematik Olimpiyatı’na bu yıl dünya genelinde 86 ülkeden 6 bin okulun 350 bin ilköğretim öğrencisi katıldı.

Türkiye’den yarışmaya katılan okullar arasında bulunan İzmir Özel Yamanlar Eğitim Kurumları’na bağlı 7 okul toplam 7 altın madalya kazanırken, 13 gümüş ve 12 de bronz madalyanın sahibi oldu. Yarışmada madalyalar; Türkiye, Güney Kore, Çin, Amerika, Kanada, Rusya ve Tayvan’lı öğrenciler arasında paylaşıldı.
Öğrencilerinin AMC-8 Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı’nda 7’si altın olmak üzere toplam 32 madalya kazanmasının gurur verici olduğunu söyleyen Yamanlar Eğitim Kurumları Olimpiyat Koordinatörü Ömer Gürlü, “ABD Matematik Birliğinin 86 ülkede gerçekleştirdiği bu olimpiyat dünyanın en önemli okullarının katılımı ile yapılıyor. Öğrencilerimi böylesine önemli başarılarından dolayı kutluyorum. Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında ülkemize en çok madalya kazandıran okuluz. Türkiye için dünya ile yarışıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 22:59
YORUM EKLE