Temizlik Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Temizlik evlerde, ofislerde, şirketlerde, kurumlarda vb. insanın yaşadığı her yerde sağlık ve güzellik açısından olmazsa olmaz konulardan biridir. Bu nedenle de temizlik birçok yerde birincil görev olarak bilinmektedir. Peki, evinizde, ofisinizde, işletmenizde temizliği nasıl sağlamak doğrudur? Bu noktada kişiler evlerinin temizliğini kendi çabaları ile sağlamaya çalışırlar.

Temizlik Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Temizlik evlerde, ofislerde, şirketlerde, kurumlarda vb. insanın yaşadığı her yerde sağlık ve güzellik açısından olmazsa olmaz konulardan biridir. Bu nedenle de temizlik birçok yerde birincil görev olarak bilinmektedir. Peki, evinizde, ofisinizde, işletmenizde temizliği nasıl sağlamak doğrudur? Bu noktada kişiler evlerinin temizliğini kendi çabaları ile sağlamaya çalışırlar. Bu gayet normal ve başarılı bir durum olmaktadır. Fakat ev temizliğine zaman kalmadığında, temizliğin tam olarak sağlandığından emin olunmadığında temizlik şirketi devreye girmektedir. Bu noktada profesyonellerden yardım almak isteyen çoğu kişi temizlik şirketlerinden profesyonel destek görmek isterler. Peki, profesyonel desteği gerçekten evinizde profesyonel temizlik sağlayacağından nasıl emin olabilirsiniz? İşte bu noktada temizlik firması seçerken önemli detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktalar;

  • Evinizin temizliğini emanet edeceğiniz profesyonel şirketin referanslarını öğrenmelisiniz: Referans temizlik şirketinin halen temizli hizmetini yaptığı veya temizlik hizmeti sağladığı kurumlardan almış olduğu onaydır. Bu onay sayesinde sizde temizlik şirketinin işinde iyi olduğunu kestirebilirsiniz.
  • Temizlik şirketlerinin iş politikaları ve sunmuş olduğu hizmetleri araştırmalısınız
  • Temizlik şirketinin sahip olduğu malzemeleri sormalısınız
  • Temizlik şirketinin temizlik paketlerini incelemeli size ne uygun fiyatlı olan temizlik hizmetini seçmelisiniz
  • Özellikle web sayfası bulunan sitelerin hizmetlerini tanıttığı yazılarını okuyunuz.

Başarılı Temizlik Şirketinde Bulunması Gereken Özellikler

Temizlik firması seçimi yaparken verilen temizlik hizmetlerinde kullanılan malzemeleri öğrenmelisiniz. Halı şampuanları, cam temizleme malzemeleri, kullanılan dezenfektenler hepsi sizler için ayrıntı olsa da işletmenizin, ofisinizin temizliğinin sağlanması için çok önemli ayrıntıları oluşturmaktadır. Bu noktada malzemelerinin tam olması ve kaliteli malzemeler olması hem temizlik işleminin maksimum temizlik sağlaması kolaylaşacak hem de temizli işlemi için harcanan zaman kısalacak.

Temizlik şirketi ile temizlik istediğiniz günleri ve saatleri görüşebilmeniz gerekir. Evinizde, işletmenizde, kurumunuzda, ofisinizde vb. çoğu alanın kendine göre çalışma saatleri olmaktadır ve temizlik işleminin de bu saatlere ve günlere yapılması konusu çok önemlidir. Bu sebeple temizlik firmanızı seçerken özellikle sizlerin esnek çalışma saatlerinize göre program yapıp yapamayacağını sormalısınız.

Bu sayede programlı ve düzenli bir şekilde temizliğinizin sağlanmasını kolaylaştırırsınız. Temizliği güzel ve özenli yapılmış her alanın daha sağlıklı ve verimli iş gücü olacağını unutmayınız. Başarılı bir temizlik şirketleri sizlerin zamanınızı çalmazlar, tek bir seferde verilen maksimum hijyen kalitesini sağlarlar ve en uygun fiyat garantisi dahlinde sizlerin bütçenizi de göz önünde bulundururlar.

Yüksek Fiyatlı Hizmetler Kaliteli Hizmet Sunacak Diye Bir Kaide Yoktur

Çoğu temizlik şirketi şişirilmiş fiyatlar ile hizmet kalitesini bir tutmaktadır. Bu ise temizlik hizmeti almak isteyen kişilerde ‘Temizlik ücreti fazlaysa iyi temizlik sağlarlar’ algısı oluşturmaktadır. Öncelikle bu algıdan sıyrılmalısınız.

Tabii ki temizlik hizmetinin kaliteli oluşu ile fiyatı arasında doğru orantı olacaktır fakat unutulmamalıdır ki fiyat konusunu da fazla abartmamak gerekir.

www.goztepetemizlik.com.tr

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 00:06
YORUM EKLE