Sperm Donörü

Çocuk sahibi olmak isteyen ancak bunu gerçekleştirecek imkanı olmayanlar için düş kırıklığının üstesinden gelmek oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Ancak Dünya Tüp Bebek ile birlikte, bu tür problemlere bir son verebilirsiniz.

YAŞAM 17.04.2019, 12:35
Sperm Donörü

Bizim yardımımızla birlikte ihtiyaç duyduğunuz sperm donörünü kısa bir süre içerisinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Sperm donörleri çok dikkatli seçilmelidir. Bunu yapabilmeniz için de gerekli bilgilerle donanmış olmanız gerekmektedir.

Sperm donörü nedir?

Sperm donörü, size ya da sperm bankasına spermlerini bağışlamaya gönüllü olan kişidir. Bu sperm, sperminizin hamileliğin oluşumunu sağlayamadığı ya da doğal yollardan sperm üretemediğiniz durumlarda kullanılacaktır. Eğer ikiniz de çocuk sahibi olmak istiyor ancak doğal engeller sizi bundan alıkoyuyorsa, bu durumda sperm donörü kullanmayı düşünebilirsiniz.

Spermlerini sizinle özel olarak ya da sperm bankasına bağış yaparak paylaşan sperm donörü, doğum mucizesini yaşamak isteyenlere bu deneyimi mümkün kılmaktadır.

Hamileliğin oluşumunu sağlayan bir sperm kullanmak, sürecin başarıyla gerçekleşmesini sağlama almak adına hayati bir önem taşımaktadır. Bununla birlikte, eğer bedeniniz süreci tek başına yürütebilmenizi imkansız kılıyorsa, o zaman bir sperm donörü bulmanız gerekmektedir. Dünya Tüp Bebek’te, isterseniz tanıdığınız biri vasıtasıyla, isterseniz de sperm bankasından sperm sağlamak suretiyle sperm bağışı işlemini gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz.

Neden sperm donörlerine ihtiyaç duyuyoruz?

Sperm donörlerinin yardımına ihtiyaç duyduğumuz birçok durum bulunmaktadır. En yaygın olan nedenler şu şekildedir:

 • Erkek üreme sistemindeki tıkanıklık ya da sperm üretimindeki başarısızlık nedeniyle partnerinizin spermini kullanarak hamile kalamama

 • Düşük sperm sayısı

 • Bekar kadınların ya da eşcinsel çiftlerin çocuk sahibi olabilmelerine yardım etme.

 • Daha önceden sperm donasyonu deneyimi yaşamış ve bir çocuk sahibi daha olmak isteyen ebeveynlere yardım etme.

Güvenilir sperm donörü nasıl bulunur?

Başlangıç olarak kaliteli sperm donörlerini bulmak için detaylı araştırmalar yapmanız gerekmektedir. Aklınızda bir kişi varsa ya da sperm bankası kullanmak istiyorsanız her iki durumda da Dünya Tüp Bebek’te size yardımcı olabiliriz.

Güvenilir bir sperm donörü bulmak, güvendiğiniz bir tanıdığınızı seçmek ya da saygın bir sperm bankasıyla çalışmak anlamına gelmektedir. Sperm donasyonu, burada, Dünya Tüp Bebek’te olağanüstü bir başarıyla gerçekleştirdiğimiz bir işlemdir. Modern teknoloji sayesinde sperm bağışı gibi problemlerin üstesinden her zamankinden daha kolay bir şekilde gelebilmekteyiz.

Zamanında hatırı sayılır derecede zorlu olan bir süreçken, şimdilerde sperm donasyonu kısa bir sürede kolayca gerçekleştirilebiliyor. Eğer sperm donasyonunu tercih etmek isterseniz, tüm süreci daha iyi anlamanıza yardımcı olabiliriz ve istediğiniz, ihtiyaç duyduğunuz ve hakettiğiniz tedavi standardını alacağınızı garanti edebiliriz.

Sperm Donasyonu nasıl gerçekleşir?

Sperm Donasyon programında kullanılan sperm, sağlıklı erkek bireylerin ABD ve Danimarka’da bulunan sperm bankalarına yaptıkları bağışlarla sağlanmaktadır. Bu bireylerin tıbbi, fiziksel ve etnik özellikleri kaydedilir ve uygun olan bütün tıbbi testlerden geçirilirler. Sperm donasyonu süreci, genellikle oldukça karmaşıktır. Ancak, Dünya Tüp Bebek’te elimizden geldiğince basit tutmaya dikkat ediyoruz. Şimdilerde, sperm donasyonu süreci şu şekilde ilerlemektedir:

 1. Analiz ve kavrama. Sizin durumunuzdaki düşük sperm sayısının nedenlerini anlamaktan tıbbi geçmişinizi saptamaya, sperm donasyonunun neleri içerdiğini tamamen anladığınızdan emin olmak için sizi kapsamlı bir değerlendirme sürecine tabi tutuyoruz.

 2. Testler ve değerlendirme. Öncelikle kapsamlı bir ultrason ve hormon testi yaptırmanız gerekmektedir. Bu işlemler, vücudunuzun başarılı bir sperm donasyonu için karşılaşabileceği zorlukların üstesinden gelip gelemeyeceğinden emin olmamızı sağlar.

 3. Uyumlu olma. Sonrasında, sperm donörü ve anne arasında mutlu ve olumlu bir eşleşme olduğundan emin oluruz. Bu noktada, kan grubu ve diğer özelliklerin uyumlu olduğundan emin olmamız gerekmektedir.

 4. Sperm seçimi. Amerika ve Danimarka’daki pek çok seçeneğimizi kullanarak, sperm donasyonu için ihtiyaçlarınıza uygun ve mümkün olan en iyi seçeneği seçmenize yardım ediyoruz.

 5. İleri değerlendirme. Ayrıca oosit içine mikro enjekte edilecek spermi hazırlamak için bağış spermininin çözülmesi ve oosit toplama işlemi başlatılır. Bu işe yararsa, embriyo transfer işlemi başlayacaktır.

Eğer oositin sperm donasyonuyla karışmaması ya da uyuşmaması gibi bir problemle karşılaşırsak, o zaman farklı işlemler göz önünde bulundurulabilir. Oosit ve spermin uyuşmadığı durumlarda, çocuk sahibi olmanız için sperm donasyonu yeterli olamayabileceği için başka yöntemleri araştırmamız gerekebilir.

Sperm Donasyonu ne zaman tavsiye edilir?

Sperm donörü bulmadan önce, ne zaman donör kullanma seçeneğini göz önünde bulundurmanız gerektiğini bilmeniz önemlidir. Ne de olsa, sperm donasyonunu seçmenizi gerektirecek birçok nedeniniz olabilir. Birçok neden kısmen soyut gibi görünse de aşağıda sıralanan sebeplerin her biri, eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız, sperm donasyonu sürecinden geçmenizi gerektirebilecek durumların bazılarını oluşturmaktadır. Bunlar:

 • Çeşitli tıbbi durumlar nedeniyle ejakülat ya da testislerden sperm elde edilememesi.

 • Spermin tespit edilmesi ancak yapısal bozuklukların saptanması. Örneğin obstrüktif azospermi gibi problemler.

 • Çocuk sahibi olmanızı kısıtlayacak genetik hastalıkların saptanması durumlarında.

 • Erkeğin cinsel yolla bulaşan hastalık taşıyıcılığı olduğunda ve sıradan bir dölleme işlemine katılamadığında.

 • Planlanan iki ebeveyn arasındaki kan RH uyumunu etkileyen durumlarda.

Bu problemler, normal yollardan hamile kalmayı oldukça zorlaştırmaktadır. Dünya Tüp Bebek olarak sperm donasyonu sayesinde hiç bir problemle karşılaşmadan çocuk sahibi olmanızı sağlamak için mümkün olan her adımı atıyoruz. Yukarıda bahsedilen kategorilerden herhangi birinin sizin durumunuza uyup uymadığından emin değil misiniz? Bizimle iletişime geçin ve bizi bilgilendirin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sperm donörü bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var?

Eğer sperm donörü bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa Dünya Tüp Bebek’teki ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Çalışabileceğiniz bir sperm donörünü bulmak bazen oldukça zordur. Bu sebeple bizimle bugün iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Size, sperm bankası vasıtaıyla özel bir sperm donörü bulmada yardımcı olabilir ve sizin için en uygun olan değerlendirmeleri yapabilmenizi sağlayabiliriz.

Size mükemmel bir sperm donörü bulmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Doğru merkez seçimiyle birlikte rahatlıkla çalışabileceğiniz bir sperm bankası seçimi yapacağınızı size garanti ediyoruz.

Spermin kaynağından testlerin yapılmasına kadar, isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak sperm donörünü bulmanızı sağlayacağız.

Sperm donörümü neden Kıbrıs Dünya Tüp Bebek ile seçmeliyim?

Sperm donörünü Kıbrıs’taki merkezimizle birlikte seçmenizi mantıklı kılan birçok sebep bulunmaktadır. En popüler sebeplerden bazıları şunlardır:

 • Kıbrıs, Avrupa’daki en yüksek başarı oranlarından birine sahip olmasıyla iftihar etmektedir, 20’li yaşlardakiler için 59% oranında.

 • Mükemmel hava, stresten uzak bir çevrede rahatlamanıza, dinlenmenize ve sperm donasyonu işlemi için hazırlanmanıza yardımcı olmaktadır.

 • Özellikle Dünya Tüp Bebek’te, size mümkün olan en iyi standartlarda bakım sağlıyoruz. Böylece sürecin her bölümünü ihtiyaçlarınıza uygun hale getirecek uzmanlarla çalıştığınızdan emin oluyoruz.

 • Bunun da ötesinde, yapısal olarak sağlam bir sperm donasyonu işleminin keyfini çıkarabilirsiniz. Değerlendirme sürecinde yapılan kurallara uygun testler ve sağlanan kayda değer bakım hizmeti ile birlikte, Dünya Tüp Bebek ile çalıştığınızda hiçbir şeyi şansa bırakmamış olursunuz.

 • Tesislerimiz ve sperm bankası seçimine ilişkin katı kurallarımız sayesinde ekibimizle çalışırken daha rahat hissedebilirsiniz. Böylece çok kolay ve stresten uzak bir deneyim yaşayabilir ve sizi sevindirecek sonuçlara doğru yol alabilirsiniz.

Dünya Tüp Bebek’teki standart sperm donörü fiyatı nedir?

Dünya Tüp Bebek’te, sperm donasyonu fiyatları 4000 Euro’dan başlamaktadır. Bu, güvenli ve düzenlenmiş bir işlem geçirmenizi, tüm testlerin gerçekleştirilmesini ve sperm donasyonu başarı oranınızı mümkün olduğunca yüksekte tutacak değerlendirmelerin yapılmasını sağlamaktadır. Eğer bu size, istediğiniz türden bir tedavi yöntemi gibi geliyorsa, o zaman tam zamanı.

Bu, aynı zamanda mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde test edilmiş ve profili çizilmiş bir bireyle çalıştığınızdan emin olmanızı ve bu kişinin sperm donasyonu beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacağından emin olmanızı sağlamaktadır.

Bazı sperm bankaları açık profilli sperm donörü de sunmaktadırlar. Bu tarz donörler, bağışladıkları sperm’den doğmuş coçuklar 18 yaşına geldiğinde çocukla tanışmayı onaylamış donörlerdir. Daha önceden sperm donörünün kimliğini bilmek mümkün değildir. Ve sperm donörünün kimlik bilgileri sadece bağışlanmış sperm sayesinde doğup yetişkin olmuş kişiyle paylaşılır.

Sperm donasyonu kadar özel ve hassas bir tedavide risk almak tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine kendinizi mutlu ve uyumlu bir yere koyun ve etrafınızı sonucu önemseyen uzmanlarla çevreleyin. Açık ve kişiselleştirilmiş bir sperm donasyonu süreci kadar rahat ve karşılanabilir sperm donasyonuna erişim için Dünya Tüp Bebek ile bugün iletişime geçin.

Kuzey Kıbrıs sperm donasyonu sürecinizin önceki stresli deneyimlerinizden çok daha keyifli geçmesini sağlayabiliriz. Sperm bağışı deneyiminiz için doğru tedavi yöntemlerini kullanmak oldukça önemlidir. Sperm donörü bulmaktan en iyi sperm donörü fiyatını belirlemeye kadar her zaman hayalini kurduğunuz ebeveynliğe büyük bir adım atmanıza yardımcı olalım.

Yorumlar (0)
28°
açık