12 Eylül 2017 Salı 15:41
Sağlıklı Bir Kedi  İçin Kaliteli Kedi Mamaları

Evcil hayvan olarak kedi yetiştiren kişiler tarafından kedilerin beslenmesinde kullandıkları mamalara sağlık açısından yüksek bir özen gösterilmektedir. Bu nedenle kedi mamaları üreten firmalar tarafından farklı kategorilerde olmak üzere yavru kediler, yetişkin kediler ve yaşlı kediler için ayrı içeriklere sahip mama ürünleri üretilmektedir. Farklı bir noktada beslenme şekillerine göre light mamalar ile kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilen mama türleri de bulunmaktadır. Ayrıca özel ırklara dahil olan kediler için de özel mama türleri üretilmektedir. Farklı mama türlerinin üretiminde besin değeri yüksek olan; tavuk, somon balığı, göl balığı, ton balığı, ciğer, kuzu eti, ördek eti, hindi eti, pirinç ve diğer gıda maddeleri kullanılmaktadır.


Kedi Kumları İle Temiz Ve Sağlıklı Bakım
Evlerde kedi bakımı yapılmasında kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için kedi kumları kullanılır. Bu ürünler kedi ürünleri satan firmalar tarafından granül, doğal ve silika türlerinde olmak üzere 3 farklı türde satılmaktadır. Değişik özelliklere sahip olan kum ürünleri genel olarak ince taneli, kalın taneli veya kristal gibi şekillere sahip olurlar. Paketler olarak belirli içeriklerde temin edilebilen bu ürünler kokulu olmaları sayesinde istenmeyen kokuların ortadan kalkmasını da sağlarlar. Ayrıca direkt olarak bebek pudralı olarak üretilen bazı kum ürünleri yavru kediler için daha avantajlı bir kullanım sunmaktadır. Yapışma sıkıntısı oluşturmayan ve direkt olarak topaklanarak kolayca karışan kumlar sayesinde kedilerin dışkılaması ve idrarını yapması daha kolay olmaktadır.


Kedilerin Güvenliği İçin Kedi Taşıma Çantası
Yolculuklar sırasında veya geziler için kedilerin rahatça taşınabilmesi ve güvenliğinin sağlanması noktasında kedi taşıma çantası ile istenilen şartlar elde edilebilir. Rahat bir şekilde kullanılabilen, farklı renklerde plastik malzemeden üretilmiş ve tüm kedi ırkları için uygun büyüklüğe sahip olan taşıma çantaları araç içerisinde, yolculuklarda ve açık alan taşıma noktasında kedi sahiplerine büyük bir yardım oluşturmaktadır. Pratik bir şekilde sökülerek tekrar monte edilebilen çantalar kolay temizlenmeleri ve rahat kullanımları sayesinde araç içinde dikkatin dağılmasını engelleyerek kedilerin güvenliğini de sağlamaktadır.