Sağlıklı Bir Cilt İçin yapılacak en iyi maske tarifleri

Yoğun yaşamınızın sizi hak ettiğiniz güzellik uykusundan ve aylık salon ziyaretlerinden uzak tuttuğunu düşünüyorsanız, o zaman sizin için ilginç bir şeyimiz var. Sadece yüzünüzde inanılmaz bir ışıltı vermekle kalmayacak aynı zamanda gece boyunca yüz maskeleri de deneyin, aynı zamanda ellerinizin üzerine koyduğunuz tüm mağaza ürünlerinde de büyük paralar biriktireceksiniz. Yapmanız gereken tek şey, yatmadan önce birkaç dakika ayırıp bu yüz maskelerini bu yumuşak ve esnek bir cilt için uygulamak. Yani, daha fazla ado olmadan, bu kolay, etkili ve doğal gece maskeleri bakalım.

YAŞAM 14.11.2018, 17:05 15.11.2018, 20:54
Sağlıklı Bir Cilt İçin yapılacak en iyi maske tarifleri

Gece Zerdeçal Ve Süt Yüz Maskesi

Çiğ süt, mükemmel bir anti-tan maddesidir. Evde güneş lekesini tedavi etmek için mükemmel bir doğal çözüm olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca, çiğ süt, eşit bir cilt tonu elde etmede yardımcı olan laktik asit içerir. Oysa zerdeçal antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir ve aynı zamanda cildi aydınlatmaya yardımcı olur.

Malzemeler: 4 çay kaşığı zerdeçal tozu ve 5-6 çay kaşığı çiğ süt.

Yöntem: Bir kase alın ve zerdeçal ve çiğ sütleri karıştırın. Akan bir macun gibi olacak.Şimdi, parmaklarınızın yardımıyla, yüzünüze ve boynunuza uygulayın (güneşe maruz kalan alan). Bir gecede bırakın. Yüzünü ertesi sabah soğuk suyla durulayın. Daha iyi sonuçlar için haftada 3-4 kez uygulayın.
Gecelik Yumurta Beyaz Yüz Maskesi

Yumuşak, esnek ve beslenmiş bir cilt mi arıyorsunuz? Yumurtasına beyaz yumurta getir.Yumurta akı, cildi sıkılaştırdığı, gözenekleri kapattığı ve aslında anti-aging sorunları ile savaştığı bilinen A vitamini açısından zengindir.

Malzemeler: Bir yumurta akı.

Yöntem: Bir kaseye alın ve yumurta beyazını ekleyin. Yumurta beyazını yüzünüze eşit olarak uygulayın. Kuruması yaklaşık 15 dakika sürecektir. Ya gece boyunca bırakabilir ya da yıkayabilirsin. Bir gecede kalacaksanız, ertesi sabah soğuk suyla yıkayınız. Daha iyi sonuçlar için haftada 2-3 kez kullanın.

Gece Yulaf ve Bal Yüz Maskesi

Yulaf, doğal temizleyiciler olarak hareket eden saponinler adı verilen bileşikler içerir.Yulaf cildinizdeki fazla yağı emebilir ve aknenin azaltılmasına yardımcı olur.Antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri kuru cildi tedavi etmeye ve ölü cilt hücrelerini temizlemeye yardımcı olur. Bal fantastik bir nemlendiricidir ve kuru cilt lekelerinde harikalar yaratır. Kuru dizleriniz ve dirsekleriniz varsa veya hatta çatlamış dudaklarınız varsa, üzerine bal uygulayın.

Malzemeler: 1 çorba kaşığı. yulaf ve 1 çorba kaşığı. bal

Yöntem: Yulaf ve balın bir kasede karıştırılması ile başlayın. Yulaf yumuşana kadar karışımı beş dakika dinlendirin. Şimdi yulafları ezin ve iyice karıştırın. Yüzünüze eşit olarak uygulayın. Bir gecede saklayın. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarının verdiği zararlardan nemlendirir ve onarır.

Gecelik Domates Yüz Maskesi

Domates bir büzücü olarak çalışır. Akne eğilimli ciltler için en iyisidir. Ayrıca, parlak cildin parlaklığını canlandırmaya yardımcı olur ve güneş yanığı için mükemmel bir çözümdür.

Malzemeler: Orta boy domates ve 2 yemek kaşığı çiğ süt.

Yöntem: Orta boy bir domates alın, ikiye bölün. Bir kasede yaklaşık 2 yemek kaşığı çiğ süt alın. Şimdi, domatesleri süt kabına batırın ve yüzünüzün her tarafına uygulayın.Katman kuruduğunda, tekrarlayın ve ikinci katmanı uygulayın. Daha da iyisi, domatesleri çiğ süt ile karıştırın ve macunu yüzünüze uygulayın. Gece boyunca bekletin ve sabahları soğuk suyla durulayın.

Bazı maskeler yulaf ve bal maskesi gibi biraz dağınık olabilirken, bazılarının yumurta beyazı maskesi gibi aşırı bir kokusu olabilir. Bu durumda, uyumadan önce maskeyi durdurabilirsiniz - seçim sizin; hala cildinize harikalar yapacaklar. Herhangi bir alerjiyi kontrol etmek için bu yüz maskelerini kullanmadan önce dermatologunuza başvurun.

Yorumlar (0)