Kursa Katıldı Hayalleri Gerçek Oldu

Konak Belediyesi’Nin Eşrefpaşa Semt Merkezi’nde Verilen Estetisyenlik Kursunu Başarıyla Tamamlayan Elbasanlı, Hayalini Kurduğu Güzellik Merkezini Açarak İş Hayatına Atıldı.

YAŞAM 16.02.2015, 15:43 18.02.2015, 22:59
Kursa Katıldı Hayalleri Gerçek Oldu

İzmir’de Konak Belediyesi’nin verdiği meslek edindirme kursunu başarıyla tamamlayan iki çocuk annesi Fatma Sibel Elbasan, kendi güzellik merkezini açarak hayallerini gerçeğe dönüştürdü.
Konak Belediyesi Semt Merkezleri, verdiği kurslarla meslek sahibi yapmaya devam ediyor. “Öğrenmenin yaşı yok” sözünü hayat felsefesi olarak benimseyen kursiyerler, aldıkları eğitimler sayesinde hem meslek ediniyor hem de kendi işinin patronu oluyor. Yeteneklerini geliştirerek hayaline kavuşanlardan biri de iki çocuk annesi Fatma Sibel Elbasanlı oldu. Konak Belediyesi’nin Eşrefpaşa Semt Merkezi’nde verilen estetisyenlik kursunu başarıyla tamamlayan Elbasanlı, hayalini kurduğu güzellik merkezini açarak iş hayatına atıldı. Porselen makyajdan lazerli epilasyona kadar pek çok hizmetin verildiği merkez ile istihdam da oluşturan Elbasanlı, üç kadına daha iş imkanı sundu.

Elbasanlı’nın Hatay semtinde hizmete giren iş yerinin açılışına Konak Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Meryem Sezgin de katılarak kendisini yalnız bırakmadı. Elbasanlı’nın kadınlar adına örnek teşkil ettiğini kaydeden Sezgin, “Her yıl yüzlerce kişiye meslek edindirme kursları veriyoruz. Bu kurslara katılanlar kendi işyerlerini açarak hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyor. Pek çok kadınımız ve gencimiz bunu başardı. Fatma bunlardan sadece birisi. Kendi iş yerini açamayan kursiyerlerimiz ise kalifiye eleman olarak çok rahat iş buluyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor” dedi.
Konak Belediyesi’nin estetisyenlik kursu sayesinde hayalinin gerçekleştiğini dile getiren Fatma Sibel Elbasanlı da düzenlenen kursların hem meslek öğrenme, hem de sosyal aktivite anlamında büyük katsının olduğunu ifade ederek, “Kurs süresince sadece eğitim almadık, sosyal aktiviteler sayesinde başka pencereler de açıldı. Çeşitli panellere, tiyatrolara, sergilere, konserlere ve gezilere katıldık. Özellikle ev kadınlarının kendi ayakları üzerinde durmaları için belediyenin kurslarına katılmalarını mutlaka öneriyorum” dedi.

Yorumlar (0)