İzmir'de Kadınlar Yere Serildi

Caddede dağınık halde bekleyen kadınlar, 3 kadın müzisyen ellerindeki tefleri çalmaya başlayınca, vatandaşların şaşkın bakışları arasında yere yığıldı. Bu sırada yine siyahlara bürünmüş haldeki bir kadın, yere kapaklanmış halde duran kadınların arasından, dans ederek geçti. Görsel zevki yüksek eylem İzmir halkının ilgisini çekti.

YAŞAM 08.03.2019, 15:20
İzmir'de Kadınlar Yere Serildi

İzmir'de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi bir araya gelen 150 kadın, cinayete kurban giden hemcinsleri için Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde gösteri yaptı. Caddede dağınık halde bekleyen kadınlar, 3 kadın müzisyen ellerindeki tefleri çalmaya başlayınca, vatandaşların şaşkın bakışları arasında yere yığıldı. Bu sırada yine siyahlara bürünmüş haldeki bir kadın, yere kapaklanmış halde duran kadınların arasından, dans ederek geçti. Görsel zevki yüksek eylem İzmir halkının ilgisini çekti.

ÖZGECAN ASLAN UNUTULMADI
Dans gösterisinin devamında, başta Özgecan Aslan olmak üzere öldürülen kadınların isimleri anons edildi. Öldürülen kadınların isimlerinin söylendiği anlarda, kadınlar ayağa kalkıp, "Sevgili kardeşlerim öldürülen tüm kadınlar için ayağa kalkıyorum. Susmayacağıma, unutmayacağıma, eşit ve özgür bir yaşam için mücadeleden vazgeçmeyeceğime, elinizi asla bırakmayacağıma yemin ederim. Yaşasın kadın dayanışması" andını okudu.

Yorumlar (0)