Hanım Nine, Buz Kesen Havadan Değil Buzlaşmış Kalplerden Şikayetçi Oldu

Hanım Nine, Buz Kesen Havadan Değil Buzlaşmış Kalplerden Şikayetçi Oldu, Çocuklarının İlgilenmediği Yaşlı Kadın, Hastaneye Kaldırıldı

YAŞAM 13.01.2015, 10:15 13.01.2015, 10:44
Hanım Nine, Buz Kesen Havadan Değil Buzlaşmış Kalplerden Şikayetçi Oldu

Aydın’da yaklaşık 2 haftadır etkili olan soğuk hava ve çetin hayat şartları ilginç hayat hikayelerini de ortaya çıkardı. Aydın’ın Germencik İlçesi’ne bağlı Dampınarı Köyü’nde 90 yaşındaki Hanım Ayşe Taşdemir, buz kesen havadan değil buzlaşmış ve taşlaşmış kalplerden dert yandı. Evlatları olmasına rağmen kimsenin ilgilenmediği yaşlı kadın donma tehlikesi ve sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Aydın’da son 10 yılın en sert kışlarından biri bu yıl yaşandı. Özellikle Aydın’ın yüksek kesimlerinde bulunan dağ köylerinde daha etkili olan soğuk hava buz kesen kalpleri de ortaya çıkardı. AK Parti Germencik İlçe Yönetimi kendilerine gelen bir ihbarı değerlendirerek Dampınarı Köyü’nde yaşayan Hanım Ayşe Taşdemir’i ziyaret etti. Evde kimsesiz ve sobasız bir vaziyette dondurucu soğukta yaşamaya çalışan 90 yaşlarındaki Emir Ayşe Taşdemir’in zor durumda olduğunu gören AK parti İlçe Yöneticileri yaşlı kadını ambulansla hastaneye kaldırdı.

Ayşa Hanım Nine’yi yaşadığı zor hayattan daha çok zor günler için doğurup büyüttüğü evlatlarının ilgilenmemesinin yıktığını belirten Germencik AK Parti ilçe yöneticilerinden Necip Aslan, “Yaşlı ninemizin çok zor şartlar altında yaşam savaşı verdiğini ve donma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu duyunca köye gittik. Gördüğümüz manzara bizi de çok üzdü. Yaşlı nineyi en zor gelen şey ise buz gibi havada sobasız yaşamak değil, en yakınlarının buzlaşmış kalpleri olmuş. Ninemizi hastaneye kaldırdık” diye konuştu.


Yorumlar (0)
17°
açık