Fırtına Balık Çiftliğini Vurdu, Vatandaş Bayram Etti

Tüm Yurdu Etkisi Altına Alan Fırtınayla Çeşme Plajlarında Kıyıya Vuran Tonlarca Balığı Gören Vatandaşlar, Soğuğa Aldırmadan Saçılan Balıkları Toplamak İçin Birbiriyle Yarıştı.

Fırtına Balık Çiftliğini Vurdu, Vatandaş Bayram Etti

Tüm yurdu etkisi altına alan fırtınayla, Çeşme plajlarında kıyıya vuran tonlarca balığı gören vatandaşlar, soğuğa aldırmadan balıkları toplamak için birbiriyle yarıştı.

ÇEVRE İLLER DE ÇEŞME’YE AKIN ETTİ
Son günlerde tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve fırtınalı hava balık çiftliklerini vurdu. Tonlarca balık İzmir’in Çeşme ilçesindeki Dalyan ve Ilıca plajlarında karaya vururken, vatandaşlar soğuğa aldırmadan denize girerek balık topladı. Kimi vatandaşlar çıplak bir şekilde denize girerken, kimisi de elbiseleriyle denize atladı. Havanın ve suyun soğukluğuna aldırış etmeyen vatandaşların arasında ağlarla balık yakalayanlar olduğu gibi, elleriyle de balık toplayanlar görüldü. Tonlarca levreğin etrafa saçıldığı alana çevre illerden gelen vatandaşlar da Çeşme’ye akın etti.

HALK GECE GÜNDÜZ DENİZE GİRİYOR
Edinilen bilgiye göre, saatte zaman zaman 90 kilometre esen rüzgarın etkisiyle Alaçatı ve Mersin limanındaki levrek kafesleri patladı. Çeşmeli esnaf Kazım Kaya çevre illerden bile balık toplamaya gelenlerin olduğunu ve hallerde levreklerin tanesinin 1 TL’ye satılmaya başlandığını ifade etti. Balıkların 200 gram ile 2 kilo arasında değiştiğini söyleyen Kaya, “Balıklar fırtınanın etkisiyle şok geçirmiş ve yarı canlı kıyıya vuruyor. Şu an İzmir dışından bile balık toplamaya gelenler var. Söylentilere göre 60 trilyonluk zarar olduğu belirtiliyor. Halk gece gündüz plajlarda denize giriyor” dedi

“BALIKLAR KIYIYA GELMEYE DEVAM EDİYOR”
Kazım Kaya da plaja hâla balıkların vurmaya devam ettiğini ifade etti.
Çeşme’deki hastaneler ise herhangi bir gıda zehirlenmesi olması durumuna karşı bilgilendirme yapılması noktasında uyarıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 22:59
YORUM EKLE