Doğal bal bu 2 şey için de iyi geliyormuş!

Doğal bal bu 2 şey için de iyi geliyormuş!

36 ülkeye bal ihracatı yapan Buram Honey Turkey’in CEO’su Cengiz Manav’ın doğal balla nasıl kilo verebileceğimizi ve balın cildimize faydaları ile ilgili paylaştığı bilgileri sizlere sunuyoruz.

Parlak ciltler için doğal bal!

Balın içeriğinde anti bakteriyel özellik vardır. Bundan dolayı cilt tedavisinde de rahatlıkla kullanılabilir.

  • Doğal balda bol miktarda bulunan probiyotik ve enzimler cildimiz için oldukça faydalıdır. Buradaki önemli husus balın cildimizdeki nemi kaybetmeden bakteri ve yağları deyim yerindeyse kibarca söküp atmasıdır.
  • Cildimize zararlı maddeleri yok eden doğal bal cildimizdeki yaraların gelişimini de sağlar.
  • Bal masaj yapılarak kullanılırsa yağlı ciltlerde akneye yatkınlığı giderir. Soğuk suyla balı karıştırıp yüzümüzü yıkadığımızda maske yapmış gibi faydasını görürüz.
  • Bununla birlikte ılık suyla masaj yaptığımız yüzümüze bir tatlı kaşığı doğal balla masaj yapabiliriz. 10 dakika kadar bekleyip yüzümüzü duruladığımızda daha parlak ve canlı bir cilde sahip olabiliriz.
  • Ayrıca sivilce izlerinden kurtulmak için de bal masajı yapılabilir.

Doğal bal ile fazla kilolardan kurtulun! 

Evet, bal ile kilo vermek size uzak bir ihtimal gibi gelebilir. Buram Honey Turkey bu konuyla ilgili de araştırma yapmış. Cengiz Manav’a göre formda kalmak isteyenler mutlaka bal diyetine başvurmalılar.

  • Doğal bal doyurucu ve enerji vericidir. Uyumadan önce tüketilen 2 kaşık doğal balla birlikte gündüzleri de kalorisi yüksek gıdalardan uzak durulursa kilo vermek kolaylaşır.
  • Egzersiz ve sporla bal diyeti desteklenirse ayda 2 ile 4 kilo arasında kilo verilmesi mümkündür.

Cengiz Manav üç kuşaktır bu işi yapıyor. Dile kolay tam 36 ülkeye bal ihracatları var.  Avrupa’da doğal bal üzerine sürekli Arge çalışmalarıyla tanınıyor. Çıkan sonuçlarla görülüyor ki artık balın sadece tatlandırıcı olarak adlandırılmaması gerekiyor. Kış aylarında ballı limon yapıp öksürükten ya da soğuk algınlığından kurtulmaya çalışmak balın ilk akla gelen faydalarından. Doğal bal tam bir şifa kaynağı.

Unutmadan hatırlatalım! Her bal doğal bal değildir. Gerçek balı doğru yerde aramak sağlığınıza verdiğiniz kıymet kadar önemlidir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 13:17
YORUM EKLE