09 Aralık 2013 Pazartesi 14:41
Dikkat; Mars Terazi burcuna geçiş yaptı
Astrolog Demet BALTACI
Astrolojide enerji, cesaret, mücadele, savaş sembolü Mars, 7 Aralık’da Terazi burcuna geçiş yaptı. Terazi burcu denge, uyum, sevgi, barış, güzellik, sanat, adalet temsilcisi bir burçtur.

Koç ve Akrep burçlarının yöneticisi Mars Terazi burcunda rahat değildir. 2014 yılının en önemli göksel hareketi Mars’ın Terazi burcundaki seyri olacak. Çünkü normal seyrinde bir burçta ortalama iki ay konaklayan Mars Terazi burcunda 26 Temmuz 2014’e kadar yaklaşık sekiz ay kalacak. Bu süre içerisinde 2 Mart-20 Mayıs arası Mars retro harekette kalacağı için etkileri daha da zorlayıcı olabilir.

Mars dürtüsel, aktif ve kararlı hareket etmek isterken Terazi burcunda bu özellikler çok ortaya çıkmayabilir ve pasifleşebilir. Enerji ve motivasyonumuzu ilişkiler, evlilik, ortaklıklar, diplomasi, siyaset, hukuk gibi konulara daha fazla harcayabiliriz. Bu yıl en fazla mücadele bu alanlarda olabileceği gibi, denge ve uyumu bulmakta zaman zaman çok zorlanabiliriz.

Mars tarafından yönetilen Koç, Akrep burçları ve Terazi, Oğlak, Yengeç burçları Mars’dan sert etkiler alacakları için daha dikkatli olmaları gereken bir süreçte olacak. İkizler, Kova, Yay, Aslan burçları olumlu etkilenen burçlar arasında olacak; iş ve özel hayatlarında enerji ve motivasyonları yükselebilir.

Ülkemizde ve tüm dünyada ülkeler arası ilişkiler, politika, siyaset, diplomasi, anlaşmalar, hak, hukuk, adalet gibi kavramlar daha fazla öne çıkacak ve sınavlar artacak. Ülkemiz özellikle yıl sonu, Ocak ayı başları ve Mars’ın retro harekette olacağı Mart-Nisan aylarında çok zorlanabilir.

İŞTE BUGÜNKÜ BURÇ YORUMLARINIZ

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan) Sevgili Koçlar, sizin gezegeniniz Mars’ın karşıt burcunuz Terazi’deki seyri enerji ve motivasyonunuzu biraz düşürebilir. İlişkiler, ortaklıklar, yasal konular ve açık düşmanlıklar mücadele alanınızda olacak. Bazı ilişkilerde çatışmalar yaşayabilir, ayrılık kararları alabilirsiniz. Eşiniz veya ortağınızın hayatındaki zorlayıcı koşullar sizi de etkileyebilir. 2 Mart- 20 Mayıs aralığı sağlığınız daha hassas olabilir ve kazalara daha açık olabilirsiniz. Dikkatli ve sağduyulu olmanız gereken bir süreçte olacaksınız.

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs) Mars’ın Terazi burcundaki seyri günlük hayatınız ve iş yaşamınızda biraz daha fazla yorulmanıza ve mücadele içerisinde olmanıza neden olabilir. Bu dönemde iş koşulları ve çalışma ortamındaki kişiler, yardımcılarınız, yanınızda çalışanlar bazı sorunlar oluşturabilirler. Sağlığınızla ilgili konulara dikkat etmelisiniz. Bel,böbrekler, cinsel bölgeler daha hassas olabileceği için, ateş, enfeksiyon gibi sorunlara karşı tedbirli olmalı, beslenmeniz ve günlük yaşamınıza daha fazla özen göstermelisiniz.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) Sevgili İkizler Mars Terazi burcunda iken enerji ve motivasyonunuzu yaratıcılık gerektiren faaliyetlere ve hobilere ayırabilir, güzel eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Aşk, duygusal ,ilişkiler, flörtler, çocuklar ile ilgili hızlı gelişmeler yaşayabilir, zaman zaman mücadele içerisinde olabilirsiniz. Hamilelik ile ilgili kavramlarda dikkatli olunmalı, riskli hareketlerden kaçınmalısınız. Spor ile ilgilenmek ve enerjimizi dengelemek bu süreçte faydalı olabilir. Bazı ikizler burçları bu dönemde otomobil kullanmaya başlayabilir, kurslara gidebilirler.

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz Sevgili Yengeçler Mars Terazi burcunda iken yaşadığınız yer, ev, yuva, aile ilgili kavramlarda enerjinizi daha fazla harcamanız gerekebilir ve zaman zaman mücadele içerisinde olabilirsiniz. İçsel huzurunuz ve güvenlik hissiniz biraz zarar görebilir. Aile üyeleri ve ebeveynlerle çatışmamaya dikkat etmelisiniz. Evinizle ilgili tamirat, tadilat, taşınma, alım, satım gibi konular gündemde olabilir. Ev içerisinde oluşabilecek sorunlar ve kazalara karşı tedbirli olmalısınız.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos) Sevgili Aslanlar, Mars Terazi burcunda günlük hayatınızı hızlandırabilir, daha fazla seyahat yapabilir, iletişim içerisinde olabilirsiniz. Yakınlarınız, kardeşleriniz ile ilgili kavramlara enerjinizi harcayabilir, zaman zaman çatışmalar yaşayabilirsiniz. Yazılı ve sözlü iletişimlerinizde daha aktif ve saldırgan bir tutum takınabilirsiniz. Otomobil ile ilgili konular gündemde olabilir. Olabilecek arıza ve kazalara karşı temkinli olmalısınız.

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül) Sevgili Başaklar, Mars Terazi burcunda olduğu süre içerisinde maddi konularda dengeyi bulmakta zorlanabilirsiniz. Harcamalarınız bu süreçte artabilir ve gelirlerde bazı aksamalar olabilir. Para kazanma ve yatırımlar konusunda riskli hareketlerden kaçınmalı, hukuksal konulara özellikle dikkat etmelisiniz. 2 Mart- 20 Mayıs aralığında eski maddi konular, borçlar, alacaklar daha fazla gündemde olabilir.

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim) Sevgili Teraziler burcunuzdaki Mars Temmuz sonuna kadar en fazla sizi etkileyecek. Zaman zaman kendinizi sinirli ve öfkeli hissetseniz de motivasyonunuz oldukça yüksek olabilir. Sakarlık ve kazalara açık olacağınız için enerjinizi dengelemeli spor ve vb. faaliyetlere zaman ayırmalısınız. İş, kariyer ve özel ilişkilerinizde mücadeleler artabilir. Çevrenizin daha fazla dikkatini çekeceksiniz ancak bazı ilişkilerinizde gerilimler ve çatışmalar artabilir. Özellikle sağlığınıza daha fazla özen göstermelisiniz. Bel bölgesi, böbrekler, cinsel bölgeler daha hassas olacağı için kronik sağlık sorunlarında artış olabilir.

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım ) Sevgili Akrepler, yönetici gezegeniniz Mars Terazi burcunda iken kendinizi daha içe kapanık ve zayıf hissedebilirsiniz. Mars Terazi burcunda sağlığınızla daha fazla ilgilenmenize imkan verebilir. Günlük hayatın temposundan biraz zaman ayırıp dinlenmeli ve manevi çalışmalara zaman ayırmalısınız. Mars gizli bazı düşmanlıklara neden olabileceği için güvenmediğiniz kişilere sırlarınızı vermemeye çalışın. Bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir; özellikle bahar aylarında böbrekler, cinsel bölgeler daha hassas olabilir. Kendinizi korumalı, gerekli önlemleri almalısınız.

YAY (23 Kasım-21Aralık Sevgili Yaylar, enerjinizi iş ve sosyal çevrenize daha fazla yönlendirebilirsiniz. Arkadaşlıklar, grup çalışmaları, sosyal organizasyonlar yoğunlaşabilir. Yeni iş projeleri, toplumsal konularla ilgili faaliyetlere yönelebilirsiniz. Erkek arkadaşlar ve spor organizasyonları daha fazla gündemde olabileceği gibi, eski arkadaşlar veya flörtlerle de karşılaşabilirsiniz.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Mars Terazi burcunda kariyer evinizde uzun süre etkili olacak. İş ve kariyeriniz, toplum önündeki kimliğiniz, genel statünüz ile ilgili konularda kendinizi mücadele içerisinde hissedebilirsiniz. Üstleriniz ve otorite kavramları ile çatışmamaya dikkat etmelisiniz. İş yoğunluğunuz artabileceği gibi zaman zaman bazı engeller ve anlaşmazlıklarla da karşılaşabilirsiniz. Kariyeriniz ve işinizdeki pozisyonunuzla ilgili beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat) Sevgili Kovalar, Mars Terazi burcunda iken sizi olumlu etkileyebilir. Eğitim, yurtdışı, yabancı kültürler, seyahatler, medya, yayıncılık gibi konulara enerjinizi daha fazla harcayabilirsiniz. Bazı önemli fırsatlarla karşılaşmanız mümkün görünüyor. Hareketli ve sosyal bir dönemde olacaksınız. 2 Mart- 20 Mayıs aralığında bazı engellerle veya eski problemlerle karşılaşabilirsiniz. Seyahatlerde daha dikkatli olmalı, otomobilinizle ilgili bakımları ihmal etmemelisiniz.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart) Sevgili Balıklar Mars Terazi burcunda iken sizi maddi konularda etkileyebilir. Kendi kazançlarınız dışında ortaklı gelirler, kredi, sigorta, prim, vergi,miras nafaka vb. gelirlerinizle ilgili zaman zaman problemler oluşabilir, riskli hareketlerden kaçınmalısınız. Özellikle 2 Mart-20 Mayıs aralığı ihmal edilmiş borçlar, kredi, vergi vb. kavramlar daha zorlayıcı olabilir.Bunlarla ilgili yeni düzenlemeler ve yapılandırmalar içerisinde olabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeli, kazalara karşı tedbirli davranmalısınız. Özellikle ateş ve enfeksiyon sorunları, böbrekler, bel, cinsel bölgeler ile ilgili kronik sorunlarda artış gözlenebilir. Tedavi amaçlı operasyonlar gündeme gelebilir.

www.BilincOkulu.com
Son Güncelleme: 18.02.2015 23:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.