Böbreğindeki Kitleden Ameliyatla Kurtuldu

Muğla'nın Fethiye İlçesinde Yaşayan Ve Aniden Rahatsızlanarak Hastaneye Başvuran 59 Yaşındaki Nursel Münyas Rastlantı Eseri Tespit Edilen Kitlenin Alınmasıyla Yeniden Sağlığına Kavuştu.

Böbreğindeki Kitleden Ameliyatla Kurtuldu

Fethiye ilçesinde yaşayan ve aniden rahatsızlanarak hastaneye başvuran 59 yaşındaki Nursel Münyas, tespit edilen kitlenin alınmasıyla yeniden sağlığına kavuştu.
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Üroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Alim Koşar’ın tavsiyesi üzerine kapalı yöntemle böbreğindeki kitleden kurtulan Münyas, “Çok şükür erken teşhis sayesinde yeniden sağlığıma kavuştum. Geç kalmadığımız için çok mutluyum” diye konuştu.
“ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ”

Böbrek tümörlerinin son yıllarda giderek artan bir kanser türü haline geldiğini belirten Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Üroloji Bölümü’nde görevli Prof.Dr. Alim Koşar, erken teşhisin büyük önem taşıdığını şöyle anlattı: “Erken teşhisle hem hayat kurtarılmakta hem de böbrek korunabilmektedir. Üç santimetreden küçük tümörlerde böbrek koruyucu tedavi uygulanabilmektedir. Bu cerrahi genellikle açık ameliyatla uygulanmaktadır.”
”İYİLEŞME SÜRESİ KISA”
Nursel Mümyaz’a laporoskopik kapalı parsiyel ameliyatı uygulandığını hatırlatan Prof.Dr. Koşar, bu yöntemle iyileşme süresinin de kısaldığını söyledi. Prof. Dr. Koşar, laporoskopik (kapalı) parsiyel netrektomi ameliyatıyla hastanın kesi olmadan hem tümörden kurtulduğunu hem böbreğinin korunduğunu belirterek "Hem de daha çabuk iyileşti. Bu şekilde karında kesi izi kalmayacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE