444.5 kiloda olan dünyanın en şişman adamı 120'ye düşmüştü...

444.5 kilogram ağırlığında olan Paul Mason dünyanın en şişman adamı unvanını almıştı. Daha sonra katıldığı bir programın desteği ile mide küçültme ameliyatı olmuştu. 444 kilodan 120 kiloya düşen Mason nişanlısından ayrıldıktan sonra kendini yemeğe vererek tekrar kilo aldığını açıklayarak yardım istedi.

YAŞAM 30.09.2019, 13:46 02.10.2019, 00:09
444.5 kiloda olan dünyanın en şişman adamı 120'ye düşmüştü...

444.5 kilogram ağırlığındaki Paul Mason, dünyanın en şişman adamı unvanını elinde bulunduruyordu. Bir dönem katıldığı televizyon programı sayısında destek bulan Paul, hem aldığı besinlere dikkat etmiş hem egzersiz yapmış hem de mide küçültme ameliyatı geçirmişti.

Ulusal Sağlık Hizmetleri'nin desteğiyle zayıflayarak sağlığına kavuşan Paul Mason, yeniden kilo aldı.

Paul Mason, TLC kanalında yayınlanan "World's Fattest Man" yani "Dünyanın En Şişman Adamı" adlı tlevizyon programı ile şöhrete kavuşmuştu.

2002 yılında da sağlık sorunları ayaşayan adam, yük kaldırma aracı vasıtasıyla cam ve duvar yıkılarak hastaneye götürülebilmişti.

Mason'ın, obez insanlar için özel olarak tasarlanmış 5 tonluk bir ambulans hastaneye götürmüştü.

2009 yılında hayatını kurtaran bir operasyon geçiren Paul, 2010'da ise mide bypass'ı ameliyatı olmuştu.

Midesi, bir yumurta boyutuna getirilen Paul, günlük 20 bin kaloriyi aşan yeme alışkanlıklarını da bir kenara bırakmıştı.

Paul Mason, bu operasyondan önce sadece geceleri üç fast food menüsü tüketiyordu.

2013 yılında, kendisini televizyonda gören Rebecca Mountain ile tanışıp 2015'te nişanlanan Paul, Massachusetts'te yaşayan Rebecca ile birlikte ABD'de kendine yeni bir hayat kurdu.

Paul, New York'ta gerçekleşen 9 saatlik bir operasyonla kilo verine oluşan fazla deriden kurtuldu.

444 kilodan 120 kilograma kadar düşen Paul Mason, vejetaryen olan nişanlısı Rebecca Mountain ile ilişkisini sürdüremedi ve çift ayrıldı.

Paul Mason, bu olaydan sonra eski hayatına döndü. 59 yaşındaki adam İngiliz Mirror gazetesine yaptığı açıklamada "ayrılık acısını pizza yiyerek unutmaya çalıştığını" söyledi.

Mason, "Yeme alışkanlığım yüzünden hem kendi hem de başkalarının hayatlarını mahvettim" diyor ve Ulusal Sağlık Hizmetleri'nden bir kez daha kendisine yardımcı olmalarını istiyor.

"Sağlığıma kavuşmak istiyorum, bu kez kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacağım" diyen adam, "Bu benim son şansım" diye ekliyor.

Yorumlar (0)