Gündem

Yasaklar yeniden geri dönecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklama!

Alınan son dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası koronavirüs vaka sayısının artması üzerine basın mensuplarının ‘Yeniden kapanma olacak mı?’ sorusuna “Bu mutasyonun inişli çıkışlı görüntüleri bizleri de karar almada zorluyor. Bizde de son zamanlarda sıkıntı var. Tüm şartları zorlayarak, mümkün olduğunca; restoranlar, cafeler, kuaförler ile şartları zorlayacağız. Aldığımız kararın arkasında durmayı zorlayacağız” ifadesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

YENİDEN YASAK GELECEK Mİ?

Bütün bu konuları Bilim Kurulu ile Sağlık Bakanlığımızın koordinesinde götürüyoruz. Bu mutasyonun inişli çıkışlı görüntüleri bizleri de karar almada zorluyor. Bizde de son zamanlarda sıkıntı var. Tüm şartları zorlayarak, mümkün olduğunca; restoranlar, cafeler, kuaförler ile şartları zorlayacağız. Aldığımız kararın arkasında durmayı zorlayacağız. Netice almakta zorlanıyorsak, vatandaşımızın sağlığını öne çıkararak süreci devam ettireceğiz.

AŞI TEDARİKİ

Çin ile anlaşmamız var, alacağımız aşılar var. Almanya ile anlaşmamız devam ediyor. Rusya ile anlaşmamız var. Rusya ile olan anlaşma bakanlıklarımız arasında devam ediyor. Çin’den de ikinci bir paketin gelmesi söz konusu olabilir. Eğer mutabık kalırsak 50 milyon daha alabiliriz.