Gündem

Yasağa rağmen bayramlaşmaya gitti! 13 kişiye koronavirüs bulaştırdı

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde sokağa çıkma yasağına rağmen bayram ziyaretine giden kişide koronavirüs tespit edildi. Şahsın temas ettiği kişilerin de testi pozitif çıktı. Mezranın tamamı karantinaya alınarak, giriş çıkışlar yasaklandı.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde sokağa çıkma yasağına rağmen bayram ziyaretine gitti. Ziyarete giden kişi koronavirüs belirtileriyle hastaneye başvurdu ve testi pozitif çıktı. Şahsın temas ettiği 13 kişi de koronavirüse yakalandı.

Olay, Talaytepe Mahallesi’ne bağlı bir mezrada meydana geldi. İddiaya göre bir kişi, 3 gün önce sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen akrabalarına bayram ziyaretine gitti. Ziyaret sonrası öksürük ve yüksek ateş şikayeti ile hastaneye kaldırılan şahsın, koronavirüs testi pozitif çıktı.

13 KİŞİNİN KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Hastanın temas ettiği 13 kişide de koronavirüs tespit edilince mezranın tamamı güvenlik güçleri tarafından karantinaya alınarak giriş çıkışlar yasaklandı.

Mezranın etrafında güvenlik önlemleri alınırken mezrada yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek ekipleri tarafından karşılanacağı öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler