Ege HaberleriGündem

Yarından sonra dışarı çıkacaklar dikkat: Ege Bölgesi’ne uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu açıklaması yapıldı. Yapılan değerlendirmelere göre, bugün ve yarın yurdun bazı kesimlerinde hava sıcaklığı düşecek. Ege Bölgesi’nin kıyı kesimlerinde ise cumartesi günü sağanak yağış bekleniyor. Hafta sonu plan yapacak olan vatandaşlar uyarıldı.

EGE BÖLGESİ’NE CUMARTESİ İÇİN UYARI!

Ege Bölgesi’nde gökyüzü az bulutlu. Cuma günü de güneşli hava devam ediyor. Cumartesi ise kıyı kesimlerde sağanak yağış olabilir.

Akdeniz’in batısında hava az bulutlu. Bölgenin orta ve doğusunda ise sağanak yağış bekleniyor. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Yağış Cuma gününe kalmıyor.

İç Anadolu Bölgesi’nde Kayseri dolaylarında sağanak yağış bekleniyor. Bölgenin kalanında hava parçalı bulutlu. Sıcaklık Ankara’da 17, Eskişehir’de 15 derece.

CUMA GÜNÜ SAĞANAK ETKİLİ OLACAK

Karadeniz’de yağış orta ve doğu kesimlerde. Batısında ise parçalı bulutlu bir hava var. Aynı bölgede yağış Cuma günü de devam edecek.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde hava parçalı bulutlu. Bölgenin batı kesimlerinde ise sağanak yağış bekleniyor. Yağış Cuma günü bölge geneline yayılacak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi sağanak yağışlı. Sıcaklık Gaziantep’te 18, Diyarbakır’da 24 derece. Yağışlar bölge genelinde Cuma günü de devam edecek.