Gündem

Yarından itibaren başlayacak: Meteoroloji o bölge için ‘sarı kodlu uyarı’ verdi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika hava durumu uyarısında bulundu. MGM, yarından itibaren etkili olmaya başlayacak yağışlar için ‘potansiyel tehlike’ anlamına gelen ‘sarı kodlu uyarı’ da verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi’nde yağışın 18 Mayıs çarşamba günü başlayacağını ve perşembe günü etkisini kaybetmesinin beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “18 Mayıs 2022 Çarşamba günü Marmara’da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile İstanbul’un batısı, zamanla (öğleden sonra ve akşam saatlerinden itibaren) bölge genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların 19 Mayıs Perşembe sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

HAFTA SONU NORMALE DÖNECEK

Meteoroloji’nin 7 günlük hava tahmininde ise “Hava sıcaklıklarının Çarşamba günü yağışla birlikte batı bölgelerden başlayarak hissedilir derecede azalacağı, mevsim normalleri altına düşeceği, hafta sonunda tekrar artarak mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor.” denildi.