GenelGündem

Yarın kritik gün: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak!

Yılın bir Kabine Toplantısı daha yarın gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek olan toplantıda gündemdeki konular değerlendirilecek. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma yapacak.

CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan, toplantıda görüşülecek konulara ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, “Kurban Bayramı 4 gün olarak kutlanacak. Kurban Bayramı’nın arefe günü 8 Temmuz’a denk geliyor. Bayramın birinci ve ikinci günü cumartesi ve pazar olacak. Ancak Kurban Bayramı’nın üçüncü ve dördüncü günü pazartesi ve salı gününe denk geliyor.”

“Ancak aynı hafta içerisinde bir resmi tatil daha var. Haftanın son çalışma günü olan 15 Temmuz cuma da resmi tatil. Arada iki gün kalıyor. Kurban Bayramı’nın son günü ile 15 Temmuz arasında kalan 2 günde memurların idari izinli sayılıp sayılmayacağı oldukça önemli bir soru. Arada kalan 13 ve 14 Temmuz’da memurların idari izinli sayılması halinde bayram tatilinin 9 güne uzama ihtimali ortaya çıkıyor. Bu nedenle gözler aradaki 2 günün izinli sayılıp sayılmayacağında olacak. Bu karar Kabine toplantısında verilecek.” ifadelerini kullandı.

9 GÜN TATİL OLACAK

Kabine toplantısında 13 ve 14 Temmuz tarihlerine idari verilmesi halinde bayram tatili 9 güne uzayacak.