Gündemİzmir Haberleri

Yarın İzmir’de metro, tramvay, İZBAN, ESHOT, feribot kullanacaklar dikkat: Duyuru yapıldı!

İzmir’de yarın metro, tramvay, İZBAN, ESHOT, vapur, feribot kullanacak vatandaşları ilgilendiren bir açıklama yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yarın İzmir’de toplu ulaşımda yüzde 50 indirim yapılacağını duyurdu. Bu karar kapsamında, yarın vatandaşlar toplu ulaşım araçlarını yüzde 50 indirimli kullanacak.

YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıldönümünde kentteki ulaşım tarifesinde yüzde 50’lik indirime gitti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı karar uyarınca vatandaşlar gün boyunca mevcut toplu ulaşım ücret tarifesinin yarısı tutarında ödeme yapacak.

Cumhuriyet Bayramı onuruna, vatandaşların bayram kutlamalarına katılımlarını kolaylaştırmak amacıyla alınan karar doğrultusundaı 29 Ekim günü ESHOT, İZULAŞ, İZDENİZ, İzmir Metro A.Ş. ve İzmir Tramvayı ile TCDD-Büyükşehir ortaklığıyla işletilen İZBAN’da, mevcut ücret tarifelerinin yüzde 50’si geçerli olacak.

Havalimanı, Baykuş ve Yerleşke Öğrenci tarifeleri ile kontörlü ulaşım kartları ve Bilet 35 hizmetinde mevcut tarifelerde değişiklik olmayacak.