Gündem

Yarın için flaş uyarı: Saat verildi! Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu açıklaması geldi. Meteoroloji yarın için bazı illere kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Marmara Bölgesi’nde yarın kuvvetli yağış etkili olacak. Yağışların yarın öğle saatlerinden itibaren etkili olması beklenirken, yaşanabilecek sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından sağanak yağış uyarısı geldi. Yapılan açıklamada, yarın öğle saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi’nde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile İstanbul’un batısı, zamanla (öğleden sonra ve akşam saatlerinden itibaren) bölge genelinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği belirtildi.

19 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR SÜRECEK

Kuvvetli yağışların 19 Mayıs Perşembe günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği kaydedildi. Açıklamada ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.