GündemManşet

Yarın açıklanacak: Bayramda 5 gün yasak gelişmesi!

Türkiye’de artan corona virüsü vakalarına karşı sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanıyor. Ramazan Bayramı’nda ise tüm gün sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. Gelen son bilgilere göre ise 5 gün tam kapanma gündemde.

Pandemi döneminde bulaş riskinin azaltılması için bazı kısıtlamalar uygulanıyor. Bu sene Ramazan Bayramı’nda ise sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe’de yeniden toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan toplantıda corona virüsü salgınında son durum masaya yatırılacak.

5 günlük yasak bekleniyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın salgında son durum ile ilgili sunum yapacağı toplantıda, 2 haftalık verilerin değerlendirileceği toplantıda kısıtlamaların arttırılıp arttırılmayacağı konuşulacak. Öte yandan her gün binlerce kişinin hastalığa yakalanması nedeniyle Ramazan Bayramıarefesini de içine alan Perşembe, Cuma, Cumartesi günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması kararı alınması bekleniyor.

Türkiye’de salgında son durum

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 25 Nisan corona virüsü tablosuna göre, bugün 260 bin 280 test yapıldı. Yapılan testler sonucunda 38 bin 553 sonucu pozitif çıktı. Ayrıca 2 bin 801 kişi hasta olarak kaydedilirken, vefat sayısı ise 347 olarak bildirildi. Yeniden sağlığına kavuşanların sayısı ise 51 bin 236 olarak açıklandı.