Ekonomi

Yapı Kredi Bankası resmen duyurdu: Yakınını getirene 250 TL ödeme yapılacak!

Yapı Kredi Bankası yeni bir kampanya duyurusunda bulundu. Emekli müşterilerine seslenen banka, yakınını getirene 250 TL ödeme yapılacağını bildirdi.

Bankalar emeklilerin kendi müşterileri olmasını sağlamak için kampanya yarışına girdiler. Yapı Kredi Bankası son kampanyası ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Banka, emekli yakınlarını Yapı Kredi’ye getirenlere 250 TL ödül vereceğini duyurdu. Emekli Referans Kampanyası’nın 1 Haziran 2021 – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında geçerli olacağı bildirildi.

Kampanya açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Emekli Referans Kampanyası ile emekli yakınlarınıza referans olarak emekli maaşlarının bankamıza taşınmasını sağlayın, onlar emekli promosyonu kazanırken siz de 250 TL ödül kazanın!

Yapı Kredi Bankası müşterileri SGK (SSK / Bağkur / Emekli Sandığı) maaşı sahibi bir emekliye referans olarak kampanyaya katılabilirler.

Yapı Kredi Bankası müşterileri Şubelerimiz ve Müşteri İletişim Merkezi üzerinden SGK maaşı sahibi bir emekliye referans olarak kampanyaya katılım sağlayabilirler.

Referans veren müşterilerden kendilerine gönderilecek olan SMS sonrasında REFERANS yazıp 4470’e göndermeleri durumunda kampanya katılım izinleri alınacaktır. Referans veren müşterilerin kampanya katılım izinlerini 5 gün içinde iletmemeleri halinde müşteriler kampanyadan faydalanamayacaktır.

Referans verilen emeklilerin kendilerine gönderilecek olan SMS sonrasında UYGUN yazıp 4470’e göndermeleri durumunda kampanya katılım izinleri alınacaktır. Referans verilen emeklilerin kampanya katılım izinlerini 10 gün içinde iletmemeleri halinde müşteriler kampanyadan faydalanamayacaktır.

Kampanya kriterlerine uygun ve iletişim izinleri alınan referans gösterilen emekliler ile maaş taşıma ve promosyon işlemleri için Şubelerimiz veya Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi iletişime geçecektir. Referans gösterilen emekliler dilerlerse Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi, Yapı Kredi Şubeleri, Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi veya e-Devlet üzerinden Yapı Kredi Bankasına maaşlarını taşıyabilir.

Maaşını Yapı Kredi’ye taşıyan emekliler Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi, Yapı Kredi Şubeleri ve Müşteri İletişim Merkezi’nden promosyon talep edebilirler.

Bir emekli sadece bir kişi tarafından referans gösterilebilir.

Bir müşteri en fazla 10 kişiye referans olarak kampanyaya katılım sağlayabilir. Yapı Kredi Bankası müşterileri referans oldukları kişilerden SGK ( SSK / Bağkur / Emekli Sandığı) emekli maaşını Yapı Kredi Bankasına taşıyan her bir müşteri için 250 TL, toplamda en fazla 2.500 TL ödül kazanabilir.

Yapı Kredi kampanyayı dilediği zaman durdurma ve/veya kampanya koşullarını değiştirme yetkisine sahiptir.
Promosyon Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasında; referans gösterilen emeklinin Yapı Kredi Bankası aracılığıyla alacağı bir aylık net maaşı 1.500 TL’ye kadarsa 1.200 TL, 1.500 TL- 2.500 TL arasındaysa 1.500 TL, 2.500 TL’nin üzerindeyse 1.750 TL nakit promosyon ödenir.

Yapı Kredi Bankası ve iştiraklerinin personelleri kampanyaya katılım sağlayamaz.

Yapı Kredi Bankasından son 6 ay içerisinde emekli maaşı almış kişiler kampanyaya katılım sağlayamaz.
Yapı Kredi Bankası mevcut emekli maaş müşterisi olan veya Yapı Kredi Bankasına emekli maaşını taşımak için başvurusu bulunan müşteriler kampanyaya katılım sağlayamaz.

Referans verilen emeklinin maaşının Yapı Kredi Bankasına taşınması ve promosyon ödemesinin gerçekleşmesinin ardından referans veren Yapı Kredi Bankası müşterisinin kampanya ödüllendirmesi yapılır.

Kampanyaya katılım sağlayan emeklilerin 180 gün içerisinde maaşını Yapı Kredi Bankasına taşımış olması gerekmektedir. Emekli maaşının 180 gün içerisinde Yapı Kredi Bankasına taşınmaması durumunda referans gösteren ve referans gösterilen müşteriler kampanyadan yararlanamaz.

Referans veren müşterinin kampanya ödüllendirmesi, Yapı Kredi Bankasındaki TL Vadesiz mevduat hesabına yapılır. Referans verilen emeklinin promosyon ödemesinin gerçekleşmesinin ardından 60 gün içerisinde uygun hesabı bulunmayan referans veren müşteri için kampanya kapsamında ödüllendirme yapılmaz.