GündemManşet

Yangınların nedenini açıkladı!

Manavgat, Bodrum, Marmaris adeta ülkenin dört bir yanından alevler yükseliyor. Türkiye iki gündür yasa boğuldu. Eş zamanlı yangınların nedeniyle ilgili yetkililerden henüz net bir açıklama gelmedi.

Antalya Manavgat orman yangını'ndan son dakika || Osmaniye, Manavgat, Marmaris yangını son durum ve yangın neden çıktı? Manavgat'taki yangın söndürüldü mü, ne oldu? - Son Dakika Haberler

Ülkemiz yaklaşık iki gündür deyim yerindeyse alev alev yanıyor. İlk haber Manavgat’tan gelirken, Marmaris’teki büyük yangın da yürek yaktı. Eş zamanlı yangınlarla ilgili çok fazla iddia var. Yetkililerden henüz net bir açıklama gelmese de terör saldırısı ihmal ya da iklim krizi gibi nedenler en çok konuşulanlar arasında.

Son dakika: Yangın çıkan iller! Yangın çıkan illerde son durum ne? Yangın haberleri: İzmir Urla, Bursa, Gaziantep, Kahramanmaraş'ta yangın gelişmeleri var mı? - Son Dakika Flaş Haberler

İklim bilimcisi ve yangın ekoloğu Prof. Dr. Çağatay Tavşanoğlu’nun yaşadığımız yangınlarla ilgili görüşü ise dikkate değer. Yangınların ardından Tavşanoğlu konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı ve gündem oldu.