GündemManşet

Yangında evini kaybeden Fatma Öksüzoğlu’nun yürek burkan hali!

Günlerdir ekiplerin aynı zamanda gönüllü olarak yardıma koşan halkın söndürmeye çalıştığı yangınlar hala sürüyor. Geriye ise yürek burkan acı görüntüler kaldı. Manavgat’taki yangında evi yanan ve sokakta kalan 87 yaşındaki Fatma Öksüzoğlu’nun yangın sonrası hali sosyal medyada gündem oldu. Evinin önüne attığı yatakta uyurken çekilmiş fotoğrafı binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Ekran görüntüsü 2021-08-03 154713

Evinin yandığından habersiz

87 yaşındaki Fatma Öksüzoğlu’nun Alzheimer hastası olduğu ve yangında evini kaybettiğini hatırlamadığı öğrenildi. Manavgat’taki yangın yedi gündür söndürülmeye çalışıyor. Geriye acı görüntüler kaldı, birçok mahallede evler adeta küle döndü.

Annesinin tek çocuğu olduğunu söyleyen Makbule Öksüzoğlu, “Annemle beraber kalıyorum. İkimiz beraber yaşıyoruz. Yangının olduğu gece uyumadık. Gece 2 gibi duman bastı. Ahırdaki hayvanları saldık. Arabaya binip denize doğru gittik. Çocuklarım eve bakmak için döndüler ama söndüremediler. Evimiz tamamen kül oldu. Eşim 4 ay önce hayatını kaybetti. Annemle beraber kalıyorduk” dedi.

fatma-nine4

Öksüzoğlu, Annesinin Alzheimer ve tansiyon hastası olduğunu belirtti ve şu sözleri kullandı: “Evinin yandığından haberi yok. İlk ‘Anne evimiz yandı’ dedim. ‘Ay kocaman ev yandı mı?’ dedi sonra unuttu. Şimdi akrabalarımın yanında kalıyorum. Köyde açık ev bulursak orada kalacağız. Annemi almak için geldiler, vermedim. Vermem, o zaten beni görmeden durmaz. Beni ‘Anne’ diye çağırır. Ben neredeysem o da orada. Bir anneme bakamayacak değilim. Bir o bir ben varım zaten. Benden başkası bakamaz ona”