Gündem

Yakınını kaybeden kişiler sağlıkçılara saldırdı!

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, bir kavgada yaralanarak hastaneye kaldırılan kişi ölünce yakınları sağlıkçılara saldırarak ameliyathaneye girmeye çalıştı. Sedyelerle kapıya barikat kuran sağlıkçılar, polisin gelip olaya müdahale etmesiyle görevlerine döndü.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde, silahlı kavgada yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kişinin yakınları sağlıkçılara saldırarak ameliyathaneye girmeye çalıştı.

YAKINLARI HASTANEYE GELDİ

İlçedeki bir berber dükkanında tıraş olan Fırat Ö. ve Ahmet Ö’nün yanlarına giden Emrah Keskin, 2 kardeşe ateş etti. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılardan Ahmet Ö’nün yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamasının ardından haberi duyan yakınları hastaneye geldi.

AMELİYATHANEYE ZORLA GİRMEK İSTEDİLER

Güvenlik görevlilerinin yetersiz kalması üzerine ameliyathaneye zorla girmek isteyen grup, içeride bulunan sağlıkçılara saldırdı. Ameliyathane kapısına sedyelerle barikat kurarak korunmaya çalışan sağlık görevlileri, polis ekiplerinin saldırganlara müdahalesinin ardından göreve dönebildi.

Bu arada, grubun saldırısı esnasında sağlık personelinin ameliyathane kapısında toplanarak, saldırganların içeri girmesini önlemek için çabaladığı anlara ait görüntüler sosyal medyada yer aldı.

BAKAN KOCA: DEVLET, GEÇİT VERMEYECEK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yönelik saldırı hakkında yaptı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Keçiören EAH Acil Servisi’nde, çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını, kuralları zorlayarak görmeye çalıştı. Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek” ifadelerini kullandı.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu