GenelGündem

Yakılarak öldürülen çocuğun cinayetiyle ilgili flaş gelişme!

Sakarya Kocaeli ilçesinde bir evde çıkan yangın sonrası cesedi bulunan 9 yaşındaki Şiar Kılıç cinayetiyle ilgili 4 kişi tutuklandı. Tutuklanan 4 kişi arasında olan anne Gülüzar Amanet'in cezaevine gönderilirken; "Ben de onun çocuklarını öldüreceğim" diye bağırdığı görüldü.

28 Nisan’da, Kocaali ilçesi Karşı Mahalle Gökçekız Sokak’ta meydana gelen yangında 9 yaşındaki Şiar Kılıç yaşamını yitirmişti. Oğlunun şüpheli ölümünün aydınlatılmasını isteyen baba Samet Kılıç, Müge Anlı’nın sunduğu televizyon programına katılmıştı.

Programa katılan anne Gülüzar Amanet ve sevgilisi Hami Kıcı programda yaptıkları itirafta çocuğun yangından önce öldürüldüğünü söylemişti. Yapılan itiraf sonrası kanala gelen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri anne ve sevgilisini gözaltına alıp, Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmişti.

Talihsiz çocuğun annesi ve birlikte yaşadığı adam Sakarya’ya getirilirken, Hami Kıcı’nın erkek kardeşi Yasin Kıcı ve annesi Emine Kıcı da gözaltına alındı. Polisteki sorgularının ardından 4 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece suçlu bulundu ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anne Gülüzar Amanet de tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilirdiği sırada adliye çıkışında, “Benim çocuğumu nasıl öldürdüyse ben de onun çocuklarını öldüreceğim. Beklesin, bir çıkayım buradan. Ben çocuğuma bir şey yapmadım, vicdan azabını onlar çeksin. Yalan söylediği için tutuklandım, benden ayrılmak istediği için kavga ettik, her şeyi anlatacaktım” dedi.

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu