Teknoloji

WhatsApp’tan yeni açıklama: 15 Mayıs’tan sonra ne olacak?

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp gizlilik sözleşmesini onaylamayanlar için yeni bir açıklamada bulundu. Şirketten yapılan açıklamaya göre sözleşmeyi onaylamayanların sınırlı kullanımı 15 Mayıs’tan birkaç hafta sürecek. Kullanıcı sözleşmeyi onaylamamaya devam ederse, uygulama kullanılamayacak.

Whatsapp Türkiye’de gizlilik sözleşmesini onaylamayanlar için yeni bir açıklamada bulundu.

Şirket açıklamasında şöyle denildi:

15 Mayıs’tan sonra hiç kimsenin hesabı silinmeyecek yada fonksiyonları kaybolmayacak. Bir süre daha sürekli olarak sözleşme hatırlatması yapacağız.

Sözleşme uyarısı bir süre sonra kalıcı hale gelecek ve halen onaylamamış kullanıcıların hesaplarında işlevsellik azaltılacak.

Sohbet listenize erişemeyeceksiniz. Ancak size yapılan telefon ve video aramalarını yanıtlayabileceksiniz. Eğer WhatsApp bildirimleriniz açıksa size gelen mesajlara yanıt verebileceksiniz ya da kaçırdığınız aramaları siz başlatabileceksiniz.

Sınırlı kullanım birkaç hafta sürecek eğer halen kabul etmediyseniz WhatsApp’ı kullanamayacaksınız.

Bu açıklama ile Türkiye’deki Whatsapp kullanıcılarına rest çekilmiş oluyor. Hala Whatsapp kullanmaya devam edenlerin ise uygulamayı kaldırıp kaldırmayacağı merak ediyor. Gizlilik sözleşmesi ilk açıklandığında ise bir çok kullanıcı alternatif uygulamaları araştırmaya başlamışlardı.