Gündem

Whatsapp kullananlar dikkat! Whatsapp'a karanlık mod geldi!

Whatsapp kullanıcılarının dikkatine… Milyonlarca kişi tarafından kullanılan mesajlaşma programı Whatsapp’a karanlık mod uygulaması geldi. WhatsApp’ın Android beta sürümünde karanlık mod kullanılabilir. WhatsApp Android beta 2.20.13 sürümüne sahip olan kullanıcılar karanlık modu aktif edebiliyor. Bu özellik henüz iPhone kullanıcıları için sunulmadı.

Karanlık mod nasıl aktif edilir? Öncelikli olarak WhatsApp’ın Android beta sürümünü telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Bunun için Google Play Store’da WhatsApp sekmesine girip, beta test kullanıcısı olmak istediğinizi belirten seçeneği işaretlemeniz ve beta testine katılmanız lazım.

Bu seçenekte beta aşamasına katılmak birazcık zaman alabilir. Diğer bir seçenek olarak güvenli bir kaynaktan WhatsApp Android beta APK’sını indirip, telefonunuza kurabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI!
WhatsApp Android sürümü kararsız bir sürüm ve çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz. Sorunlar çıkabilir.

WhatsApp Android beta 2.20.13 sürümünü yükledikten sonra sağ üst köşede bulunan üç noktaya basın ve ayarlara girin. Ayarlar seçenekleri arasından Sohbet sekmesine tıklayın.

En üstte bulunan Tema’ya girin. Karşınıza Varsayılan sistem ayarı, Açık ve Koyu seçeneklerinin olduğu bir menü gelecek. Koyu seçeneğine tıkladığınız zaman karanlık mod aktif hale geliyor.

Varsayılan sistem ayarı ise işletim sisteminde karanlık mod açıldığında, WhatsApp’ın da otomatik olarak karanlık moda geçmesini sağlıyor. Eğer işletim sisteminde karanlık modu kapatırsanız, WhatsApp’ta da karanlık mod kapanıyor. Ancak bu özelliğin Android 10 için geçerli olduğunu da belirtelim. Android Pie veya diğer alt Android sürümlerden birine sahipseniz, en başta belirttiğimiz gibi WhatsApp tema seçeneğinden kendiniz karanlık modu açabilirsiniz veya pil tasarruf modu aktif olduğunda bu mod otomatik devreye giriyor.

WhatsApp’ın karanlık modu tamamen siyah renk olmak yerine koyu tonlar kullanıyor. Bu durumu beğenen ve beğenmeyen kullanıcılar var. Bazı kullanıcılar koyu renk yerine siyah renk olması gerektiğini savunurken, koyu tonun yerinde bir tercih olduğunu belirtenler var.

Her durumda karanlık modla birlikte sohbetler menüsü, aramalar sekmesi, kişi listesi, ayarlar ve diğer birkaç menü koyu renge bürünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı