Teknoloji

WhatsApp kullanan herkesi ilgilendiriyor: Bir gün sonra silinecek!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp tartışma konusu olmaya devam ediyor. Şirketten gelen son bilgilere göre, bir gün sonra kendi kendine yok olacak mesajlar için harekete geçildi. İddialara göre yeni özellik şuan test aşamasında.

Türkiye’de milyonlarca kişinin kullandığı WhatsApp hakkında neredeyse her gün yeni bir bilgi öğreniliyor. WABetaInfo’nun Twitter hesabı üzerinden duyurduğu habere göre WhatsApp, mesajları 24 saat sonra kendi kendini yok edecek.

Söz konusu özellik hakkında yapılan açıklamada, “WhatsApp, mesajları 24 saat sonra kaybolacak şekilde ayarlama özelliğini test ediyor,” ifadeleri kullanıldı. Bir gün sonra silinecek olan mesajlar ile ilgili özelliğin Süreli Mesajlar’ın içerisinde etkinleştilmesi bekleniyor.

Sözleşme nedeniyle eleştirilmişti

Türkiye’de WhatsApp Facebook ile veri paylaşımı için kullanıcıların telefonlarına sözleşme göndermişti. Söz konusu sözleşme nedeniyle WhatsApp eleştiri oklarının hedefi olurken, birçok kullanıcı alternatif uygulamaları tercih etmeye başladılar.