ManşetTeknoloji

WhatsApp kullanan herkes 8 Şubat’a kadar bunu yapmak zorunda!

Türkiye’de de milyonlarca kullanıcısı olan herkesi ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanıyor. Buna göre, uygulamayı kullanmaya devam etmek isteyen herkesin 8 Şubat’ta kadar veri kullanım izni vermesi gerekiyor.

Dünya genelinde en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Buna göre, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirilecek.

Kullanıcılara seçim hakkı tanımayan uygulamanın 8 Şubat tarihi ile beraber yürürlüğe girmesi bekleniyor. Verilerini paylaşmayı kabul etmeyenler ise artık WhatsApp kullanamayacak.

WhatsApp Özellikleri:

Kolay, Güvenilir Mesajlaşma

Aile ve arkadaşlarınızla ücretsiz* mesajlaşın. WhatsApp, mesaj göndermek için telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır, böylece SMS ücreti ödemezsiniz.
Haberleşmek isteyeceğiniz gruplar
Aileniz veya çalışma arkadaşlarınız gibi sizin için çok önemli olan gruplarla haberleşin. Grup sohbetleriyle tek seferde 256 kişiye kadar mesaj, fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz. Ayrıca grubunuza isim verebilir, sessize alabilir veya bildirimleri tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

WHATSAPP SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ ARAMA

Sesli arama sayesinde aile ve arkadaşlarınızla, başka bir ülkede olsalar bile, ücretsiz*, konuşabilirsiniz. Ayrıca, ses veya yazı yeterli olmadığında, ücretsiz * görüntülü arama sayesinde yüz yüze sohbet etme şansınız olur. WhatsApp sesli ve görüntülü arama, veri planınızdaki dakikalar yerine telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır. Böylece pahalı arama ücretleri için endişe etmenize gerek kalmaz.

WEB VE MASAÜSTÜNDE WHATSAPP

Web ve masaüstündeki WhatsApp ile tüm sohbetlerinizi bilgisayarınızla sorunsuz bir şekilde senkronize edebilirsiniz. Böylece hangi cihazdan sohbete devam etmek sizin için daha kolaysa onu tercih edebilirsiniz. Masaüstü uygulamasını indirin veya başlamak için web.whatsapp.com adresine gidin.

UÇTAN UCA ŞİFRELEME

En kişisel bazı anlarınızı WhatsApp üzerinden paylaşıyorsunuz, işte bu nedenle uygulamamızın en son sürümünde uçtan uca şifrelemeyi geliştirdik. Uçtan uca şifrelendiğinde, gönderdiğiniz mesajlar ve aramalarınız korunmuş olur. Sadece siz ve haberleştiğiniz kişi bunları okuyabilir veya dinleyebilir, aradaki hiçkimse, WhatsApp bile bunları okuyamaz ve dinleyemez.

FOTOĞRAFLAR VE VİDEOLAR

WhatsApp üzerinden anında fotoğraf ve video gönderin. Hatta, sizin için en önemli olan anları yakalamak için dahili kamerayı kullanabilirsiniz. Bağlantınız yavaş bile olsa, WhatsApp’la hızlıca fotoğraf ve video gönderebilirsiniz.

BELGELER

E-posta ve dosya paylaşma uygulamalarıyla uğraşmadan PDF, belge, e-tablo, slayt gösterisi ve daha fazlasını gönderin. 100 MB’a kadar belge gönderebilirsiniz, böylece dilediğiniz herkese kolayca ne isterseniz gönderebilirsiniz.

SESLİ MESAJLAR

Bazen, sesiniz her şeyi anlatmaya yeter. Sadece tek bir dokunuşla, kısa bir merhaba demek ya da daha uzun bir hikaye anlatmak için bir Sesli Mesaj kaydedebilirsiniz.