Editörün Seçtikleriİzmir HaberleriManşet

Westpark Outlet’te İndirim Garajı Günleri yeniden başlıyor

İzmir’in indirimli alışverişin merkezi Westpark Outlet, her kitleye uygun marka seçenekleri ve birbirinden farklı etkinlikleri ile ziyaretçilerine keyifli alışveriş deneyimi sunuyor. Ünlü markaların outlet mağazalarıyla, İzmir’de kaliteli ve uygun fiyatlı alışverişin odak noktası, Ege’nin En Büyük Outlet’i Westpark Outlet’te 5’inci kez düzenlenen İndirim Garajı Günleri 14 Ekim — 29 Ekim 2023 tarihleri arasında kaliteli markaların uygun fiyatlı birçok ürününü tek bir çatı altında toplayacak.

Seçkin markaların katılımı ile gerçekleşecek olan İzmir’in en büyük indirim garajı günlerine, LC Wakiki, Boyner, Porland, D’S Damat, Kiğılı Altınyıldız, Penti, Pierre Cardin, U.S Polo, LTB, Lee Wrangler, Lesyon, İnstreet, Kasaba, Ruba, Suvari, Ataköy, Vault, Suven, toya, Şimal, Madame Coco, Taç, Özdilek, Doqu Home, Mert Optik, Mad Parfüm ve daha birçok marka görülmemiş fiyatları ile Westpark Outlet’te İzmirlileri bekliyor.

İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞİN YANINDA DÜNYA LEZZETLERİ

İndirim Garajı etkinlikleri ile birlikte dünya çapında üne sahip Türk mutfağının vazgeçilmez yöresel lezzetleri de 1 ay süresince Westpark’ta İzmirlilerin beğenisine sunulacak. Sofraları adeta bir şölene çevirecek olan doğal ve yöresel ürünlerin satışa sunulduğu alan 14 Kasım 2023’e kadar Westpark’ta açık olacak. Hem İndirim Garajı Günleri hem de yöresel ürünler pazarı ile Türkiye’nin birçok noktasından lezzetleri deneyimlerken indirimli alışverişin tadını çıkaracaksınız.

EKONOMİK KRİZ OUTLETİ PARLATTI

İndirim Garajı Günleri’nin tanıtım toplantısında konuşan Westpark AVM Müdürü Selvin Gürhan, ekonomik kriz ve beraberinde yükselen enflasyonun vatandaşın indirimli alışverişe yönelmesine neden olduğuna dikkat çekti. Gürhan, “Biz kendimizi biraz daha diğer alışveriş merkezlerinden ayırıyoruz. Çünkü biz outlet bir alışveriş merkeziyiz. Sözleşmelerimizi de bu kapsamda yapıyoruz. Dolayısıyla her mağazada outlet ürünün olması bizim için elzem bir konu. Bunu yüzde 30’lardan yüzde 50’lere yüzde 60’lara kadar çıkarıyoruz. Dolayısıyla diğer alışveriş merkezlerin cirolarıyla kıyaslandığında yanlış bir algı oluşabilir. Çünkü sezon ürün satmakla outlet ürün satmak arasında baya bir fark var. Ama şunu da söylemek gerekiyor; ekonomik kriz, pandemi, deprem gibi sorunlar bu sürede müşterilerimizin gelir kaynakları arasında dengesizlik oldu. Dolayısıyla insanlar artık avantajlı, indirimli ve kaliteli ürüne yöneliniyorlar. Dolayısıyla biz de biz ekonomik kriz ve beraberinde pandemiden sonraki normalleşme sürecinde çok yüksek cirolarla başladık. Çünkü insanlar artık alışverişlerini indirimli yapmak istiyorlar. Bunu bizdeki mağazalar da bildiği için outlet ürünlerini daha çok artırmaya yöneliyorlar. Şu an alışveriş merkezimizde cirolarımız çok yüksek seviyede devam ediyor. Kıyaslamak gerekirse 2019 yılıyla kıyaslarsak, şu an geldiğimiz noktada yüzde 125 derecede büyümüş noktadayız. Bu verimli tablonun yukarı çıkmasından mutluyuz. İvmenin aşağıya düşeceğini de düşünmüyoruz. Outletimizi de indirimli ürünleri ve avantajlı hale getirmeyi düşünüyoruz” sözlerini kaydetti.

İNDİRİM YOKSA YER YOK

İndirim Garajı Günleri hakkında da konuşan Gürhan, “Garaj günlerinde markalarla ayrı bir sözleşme yapıyoruz. O sözleşmede de indirimli ürünleri dahil etmediği takdirde katılamıyorlar. Garaj günlerine katılım sayısı 30 firmadan oluşuyor. İndirimsiz ürün satan hiçbir markaya aşağıda yer vermiyoruz. 30 firma sınırını da biz koyuyoruz” diye konuştu. Öte yandan Gürhan, İndirim Garajı Günleri’ne katılacak firmaların outlet vizyonunu benimsemiş olmalarına da önemle dikkat ettiklerini belirtti.