İzmir Haberleri

Wedding 2020’nin Canlı Geçmesi Bekleniyor

Muharrem Karakuş, geçen hafta düzenlenen giyim fuarında İzmir Terziler Odası’nın da standının bulunduğuna değindi. Fuarda ayrıca çok sayıda oda üyesi, stantlarında ürünlerini sergilerken, ticari bağlantılarda bulundular. Fuarda Filistin, Libya, Ürdün ve Suudi Arabistan temsilcileri; ağırlıklarını daha çok hissettirdiler. Arap dünyasının ilgisinin kısa sürede yansımalarının görüleceği öngörüldü. Karakuş, “Fuarın Mimar Kemalettin Çarşısı başta olmak üzere tüm sektöre canlılık kazandıracağına inanıyoruz. Bu tür uluslararası organizasyonlar çıtayı yukarıya çekebilmemiz, üyelerimizin refah seviyelerini ve pazar paylarını artırabilmeleri için birer fırsattır. Ayrıca kente ekonomik ve kültürel açıdan katkı da vermektedirler. Fuarda oda olarak yerimizi aldık, üyelerimizi ve camiamızı hakkıyla temsil ettik. İTKO sektörü geliştirecek ve büyütecek her çalışmanın içinde yer almaya devam edecektir” dedi.

İzmir Hazır Giyimde Türkiye’nin Lokomotifi

Muharrem Karakuş, odaların üyesi terzilerin sektörün kılcal damarlarını oluşturduklarını söyledi. Karakuş, “İzmir, hazır giyimde Türkiye’nin lokomotifidir. Tüm vücuda yayılan ve vücudu besleyen kılcal damarlar gibi İTKO üyeleri de hazır giyim sektörünün vazgeçilmez parçalarıdır. İTKO, eğitim tesisleri, tasarımları ve ürünlerinin sergilendiği defileleriyle sektörde bir marka haline gelmiştir. Sektöre renk getiren çalışmalarımızı geliştirerek sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Karakuş Zekeriya Mutluya Teşekkür Etti

İTKO Başkanı Karakuş, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu’ya da teşekkür ederek sözlerini “Esnaf teşkilatının büyüğü Zekeriya Mutlu başkanımız, fuar çalışmalarımızda da en büyük dayanağımız oldu. Bunun dışında fuar süresi boyunca Türk Esnaf Teşkilatından da önemli misafirlerimiz de vardı. Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu, Eskişehir Tuhafiye Odası Başkanı Ali Sefa Şen, Kayseri Terziler Odası Başkanı Kenan Arslan, İskenderun Terziler Odası Başkanı Mehmet Ordulu, Kahramanmaraş Terziler Odası Başkanı Muhsin Akkurt, İnegöl Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, Antalya Konfeksiyoncular Odası Başkanı Yusuf Kurul, Düzce Dokuma Giyimciler Odası Başkanı Ümit Yaman, Konya Yorgancılar Odası Başkanı Ramazan Tezel, Osmaniye Terziler Odası Başkanı Derya Öztürk, Tekirdağ Terziler Odası Başkanı Ümit Güler ile İstanbul Konfeksiyoncular Odası Başkanı Sinan Kaya’yı ağırlamaktan onur duyduk. İzmir’de yapılan bir fuarda sektörel bazda ülkenin dört bir yanından ilgi görmemiz, yaptığımız işte başarılı olduğumuzu göstermektedir.” şeklinde tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı