Gündem

Wayfair skandalı devam ediyor! Trendyol’dan çocuk satışı iddialarına açıklama

Alınan bilgilere göre Trendyol'da Sami Değirmencioğlu isimli şahıs sıradan çocuk kıyafetlerini fahiş fiyatlarla satışa çıkardı. Wayfair skandalından sonra Trendyol kullanıcılarının dikkatini çeken bu fahiş rakamlar akıllara çocuk satışı olayını getirdi. Trendyol'dan bu konu ile ilgili açıklama geldi.

Wayfair skandalından sonra şimdi de Türkiye’nin online alışveriş sitesi platformu Trendyol’da Sami Değirmencioğlu isimli satış yapan şahsın sıradan çocuk kıyafetlerini fahiş fiyata satış yapması kullanıcıların dikkatini çekti.

Trendyol, söz konusu Sami Demircioğlu isimli satıcının sayfasını kapattı ve ürünleri kaldırdı.

“HATALI İŞLEMLERLE KARŞILAŞABİLİYORUZ”

Onbinlerce satıcının müşterilerle buluşturulduğu pazaryerinde, ürün isimleri, açıklamaları ve fiyatlarının satıcılar tarafından belirlendiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “15 milyondan fazla ürün bulunan platformumuzda, veri girişleri ile ilgili hatalı işlemlerle karşılaşılabilmektedir. Hatalı veri girişlerini ve her türlü ayrımcılık içeren söylemleri takip ediyor ve satıcılarımızı bilgilendirerek platform kuralları gereği, ürünleri yayından kaldırıyoruz. ‘Şikayet Et’ özelliği ile müşterilerimizden aldığımız bildirimleri de ivedilikle inceliyoruz. Ayrıca platform olarak satıcılarımızın hatalı veri girişlerini ve operasyonlarını iyileştirmeye yönelik eğitimleri düzenli olarak gerçekleştirmeye ve kontrol mekanizmalarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz.

“VERİ GİRİŞLERİDEKİ HATALARDAN KAYNAKLI”

Sosyal medyadaki iddialarda yer alan ürünlerle ilgili yaptığımız incelemelerde, belirtilen fiyatlardan hiç satış yapılmadığı ve bu durumun veri girişlerindeki hatalardan kaynaklandığı gözlenmiştir. Türkiye’nin Trendyol’u olarak markamızın böyle bir iddia ile yan yana gelmesinden son derece üzgünüz. Böyle bir konuda kamuoyunda oluşan haklı hassasiyeti en içten şekilde paylaştığımızı ve konunun kesinlikle karşısında olduğumuzu belirtmek isteriz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu