Eğitim

Veli toplantıları nasıl yapılacak? Bakan Selçuk açıkladı!

21 Eylül tarihinde yüz yüze olarak başlayacak eğitim hakkındaki kafa karışıklıkları devam ediyor. Yeni sistem ile birlikte veli toplantılarının nasıl yapılacağın da merak ediyor. Milli Eğtim Bakanı Ziya Selçuk bu sene veli toplantılarının nasıl yapılacağına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, “Velilerimizi her türlü konuda detaylıca bilgilendirmek için küçük gruplar halinde ya da bireysel olarak bilgilendirme toplantı ve görüşmeleri gerçekleştirebileceği gibi telefon ve internet gibi çeşitli iletişim kanallarını kullanarak uzaktan çevrim içi toplantılar da yapabilecek.” İfadeleri kullanıldı.

Türkiye’de 31 Ağustos tarihinde okullar uzaktan eğitim ile açıldı. 21 Eylül tarihinde ise yüz yüze eğitime geçilecek. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı çalışmaları devam ederken Bakan Selçuk’tan özellikle velileri ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Salgın döneminde veli toplantılarının nasıl yapılacağına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk toplantıların bireysel olarak gerçekleştirilebileceği gibi telefon ve dijital kanallar yardımı ile de gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Veliler okulun durumunu öğrenmek isteyecek

Bakan Selçuk veli toplantısı ile ilgili açıklamalarında, “Bunun için okul ve aile ilişkisi her zamankinden çok daha önem kazandı. Çocuklarının okulunu, temizlik ve hijyen durumunu, alacağı eğitim sırasındaki önlemleri yerinde görmek isteyen velilerimiz olabileceği gibi kendi iş yoğunluğunda, uzaktan ama sürekli iletişimle okulun durumunu öğrenmek isteyen velilerimiz de olacaktır.” İfadelerini kullandı.

İlk ders zili öncesinde başlayacak

Açıklamasının devamında toplantıların gerçekleştirme şekli hakkında bilgilendirmede bulunan Bakan Selçuk, “Bu amaçla veli toplantılarında hafta içinden itibaren okul yönetimlerimiz, velilerimizi her türlü konuda detaylıca bilgilendirmek için küçük gruplar halinde ya da bireysel olarak bilgilendirme toplantı ve görüşmeleri gerçekleştirebileceği gibi telefon ve internet gibi çeşitli iletişim kanallarını kullanarak uzaktan çevrim içi toplantılar da yapabilecek. Yüz yüze eğitimin ilk ders zili öncesinde ilkokul 1. sınıf öğretmenlerimiz de velilerle çevrim içi toplantılar yapmaya başlayacak. Önemli olan iletişim kanallarını açık tutmak ve eğitim sisteminde önemli bir paydaş olan velilerimizin desteğini almaktır.” Dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu