İzmir HaberleriPolitikaYerel Haberler

Vekil Çankırı Muavin Oldu

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, minibüs şoförü Hatice Korkmaz’ı ziyaret etti. Babadan kalma mesleğini ‘yapamazsın’ diyenlere inat uzun yıllardır sürdüren Korkmaz’ı direksiyon başında, Vekil Çankırı’yı da muavin koltuğunda görenler hem şaşırdı hem de takdirle karşıladı.

Belediye otobüslerinde, taksilerde, metro ve tramvaylarda görmeye alıştığımız kadın sürücülere bir yenisi daha eklendi. İzmir’de babasından kalma Karşıyaka – Şemikler minibüs hattının hem durak başkanlığını hem de şoförlüğünü yapan 44 yaşındaki Hatice Korkmaz, deyim yerindeyse usta şoförlere taş çıkartıyor.  AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da birçok yolcudan takdir toplayan ve örnek duruşuyla rol model olan Korkmaz’a, seyir halinde iken eşlik etti.    

Önce Şaşırdılar Sonra Takdir Ettiler  

Muavin koltuğuna oturan Çankırı’nın bir yandan para üstü alışverişi yaptığı diğer yandan ise Korkmaz’ı yolculara tanıttığı o anlar ise; cep telefonu kamerasına yansıdı.  Görüntülerde Çankırı’nın vekil olduğunu duyan yolcuların, ‘Daha önce hiç vekil görmedim hem de dolmuşta, bence sık sık olmalı.” ifadelerinin yolculuğa renk kattığı görüldü.  

“Kadın şoför, kadın vekil” Diye Seslendi 

İkili arasında yaşanan diyaloglarda ise en çok kadın dolmuş şoförü olmanın hem vatandaş gözünde hem de erkek şoförlerin bakış açısındaki yorumları değerlendirildi.Görüntülerde ayrıca Çankırı’nın “kadın şoför, kadın vekil” söylemiyle güzergah üzerinde gördüğü vatandaşlara seslendiği görüldü.  Bazı yolcular ise hatıra fotoğrafı çektirerek yolculuğunu tamamladı. Şarkılar eşliğinde yapılan yolculuğun cep telefonu kamerasına yansıyan görüntüleri ise hem güldürdü hem de gururlandırdı.