Magazin

Vedat Milor eşiyle parası için evlenmiş!

Vedat Milor‘un takipçisine verdiği cevap sosyal medyayı salladı. Eşi Linda Milor ile olan fotoğrafını paylaşan Vedat Milor’a bir takipçisi :”Sanki mantık evliliği gibi duruyor.” diye yazdı. Gelen yoruma esprili bir dille cevap veren Vedat Milor ise:” Evet eşimle parası için evlendim.” cevabını verdi.

Milor’un bu cevabı çok sayıda beğeni aldı. Vedat Milor daha önce de eşiyle fotoğrafını paylaşarak gelen yorumlara :”Neden bu kadar kötüsünüz?” diye tepki göstermişti. Vedat Milor takipçilerinin sorduğu en sevdiğiniz tatlı nedir sorusuna da eşimin dudakları cevabını vermişti.

VEDAT MİLOR KİMDİR?

Prof. Dr. Vedat Milor (d. 10 Ekim 1955, İstanbul), Türk öğretim üyesi, yemek ve şarap eleştirmenidir. Aslen Konyalı olan Vedat Milor, Linda S. Milor ile evlidir. Çiftin 2002 doğumlu Ceylan Handan adında bir kızı vardır.

Galatasaray Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü yüksek şeref derecesi ile bitirdi. Bir dönem London School of Economics’te eğitim gördü. Amerika’ya Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’ne gitti, sosyoloji doktorası yaptı. 1986 yılında doktora tezi için bir yıl Fransa’da kaldı. Doktora tezi “Planning and Economic Development in Turkey and France: Bringing the State Back in”, 1990 senesinde Amerika’da, American Sociological Association tarafindan senenin en iyi doktora tezi seçildi. Doktorası bitip askerliğini de yapınca Dünya Bankası’nda işe başladı. İki yıl süren görevinde bir süre de Kemal Derviş’le çalıştı. Sonra Brown Üniversitesi’ne, sosyoloji bölümüne asistan profesör olarak girdi. Princeton Üniversitesi’nde Institute For Advanced Study’ye davet edildi, bir yıl misafir öğretmenlik yaptı. Stanford Üniversitesi’nde hukuk okudu. İlk yüzde 10’a girerek bitirdi. Aynı okulda doçent olarak çalıştıktan sonra bir ara bir şirketin hukuksal işlerine baktı. Daha sonra Georgia Teknoloji Enstitüsü’nde, öğretim üyeliğine başladı. Milor orada politik ekonomi, İstanbul Koç Üniversitesi’nde ise uluslararası ilişkiler dersleri verdi.

Bir cevap yazın