GündemKamu

Vatandaşlara 2 bin 150’şer TL doğal gaz yardımı yapılıyor! Başvuru merkezleri açıklandı!

Kış aylarının gelmesi ile beraber ihtiyaç sahibi pek çok aile ısınma sorunu yaşamaya başlıyor. Bu kapsamda bir belediye doğal gaz desteğini devreye soktu. Yapılan açıklamaya göre, ailelere 4 ay boyunca bu ailelere toplamda 2 bin 150’şer TL doğal gaz yardımı yapacak. Öte yandan belediye sosyal yardım desteği almak isteyenler için başvuru merkezlerini de resmi internet sayfası üzerinden açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelere doğal gaz desteği veriyor. Bu kapsamda 186 bin 209 ailenin Başkent Kartı’na 500 TL tutarında ilk kez doğalgaz ödemesi yapıldı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise şu ifadeleri kullandı:

“186 bin 209 ailemizin Başkent Kart’larına 4 ayda toplam 2 bin 150’şer TL’den 400 milyon 349 bin 350 TL doğalgaz desteğimizin 500 TL’lik ilk ödemesini bugün gerçekleştirdik”
Sosyal yardım alan aileler bundan sonra Başkent Kart’ları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğalgaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek. Yatırılan tutarlar; doğalgaz faturası, kartlı sayaçlar ve “http://gazmatik.com.tr/” adresinde konumları bulunan gaz kiosklarından sadece doğalgaz yüklemelerinde geçerli olacak.

Ankara’da kimlere sosyal destek veriliyor?

Ankara il sınırları içinde yaşayan, müdürlüğümüze yoksulluk belgesi ile adrese dayalı aile beyanı ve nüfus cüzdan fotokopileri ile tarafımızdan doldurulan başvuru formu beraberinde müracaat edenler SGK taramasından sonra; adresinde yapılan sosyal inceleme ile birlikte, aylık gelirleri TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından belirlenen açlık ve yoksulluk sınırları altında kalan, ailelere yardımlar düzenli olarak verilmektedir.

18 yeni başvuru merkezi şöyle:

Şafaktepe Kadınlar Lokali (Mamak)
-Şentepe Kadınlar Lokali (Yenimahalle)
-Sokakta Çalışanlar Merkezi
-Şereflikoçhisar AYKOME
-Çamlıdere AYKOME
-Nallıhan AYKOME
-Haymana (Fen İşleri)
-Beypazarı

-Ahmetler Çocuk Kulübü (Çankaya)
-Batıkent Gençlik Merkezi (Yenimahalle)
-Elvankent Aile Yaşam Merkezi(Etimesgut)
-Aktepe Çocuk Kulübü (Keçiören)
-Yenimahalle Gençlik Merkezi (Yenimahalle)
-Çubuk Kadınlar Lokali (Çubuk)
-Demetevler Kadın Lokali (Yenimahalle)
-Dikmen Kadınlar Lokali (Dikmen)
-Gölbaşı Kadınlar Lokali (Gölbaşı)
-Hasanoğlan Kadınlar Lokali (Elmadağ)