Gündem

Vatandaşlar yasaklara uyuyor mu? Tam kapanma ile ilgili flaş açıklama!

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy tam kapanma süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ersoy tarafından yapılan açıklamalarda, tam kapanma sürecinde vatandaşların yasaklara riayet ettiği bildirildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Güvenlik ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’ni (GAMER) ziyaret ederek, 26 kentteki kontrol noktasına canlı bağlantı gerçekleştirdi. Burada yapılan açıklamalarda kısıtlamalar ile beraber trafikte ise yüzde 65’in üzerinde bir rahatlama sağlandığı ifade edildi.

Yapılan görüşmede tam kapanma sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Ersoy şu ifadeleri kullandı:

“Bugün bu saat itibarıyla 2 bin 370 jandarma, 3 bin 186 emniyet kontrol ve denetleme noktamızda toplam 53 bin 482 görevlimiz ile denetimlerimiz devam ediyor. Denetimlerimizde ve canlı bağlantılarımızda şunu gördük ki, vatandaşlarımız bugüne kadar olmadığı kadar yasaklara riayet ediyor, kısıtlamalara riayet ediyor ve gerçekten hükümetimizin, devletimizin aldığı bu kararlara uyum noktasında çok güzel bir gayret gösteriyor. Geçmiş hafta sonları yaptığımız kısıtlamalara göre, neredeyse yüzde 50’nin üzerinde bir katılım yoğunluğunun sağlandığını, trafikte ise yüzde 65’in üzerinde bir rahatlamanın sağlandığını, yaptığımız canlı bağlantılarda arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda rahatlıkla söyleyebiliriz.”