Gündem

Vatandaşlar bankaların önünde kuyruklar oluşturdu!

Bankaların önünde koronavirüse karşı alınan önlemleri nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. İşlem yaptırmak için bankaya gelen vatandaşlar içeriye tek tek alınıyor. Ancak dışarıda bekleyenler 1 metre mesafesine dikkat etmiyor.

Türkiye’de koronavirüse karşı alınan önlemler artıyor. Tüm uyarılara rağmen dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar bankaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Bankadan içeriye tek tek alınan vatandaşlar dışarıda beklerken 1 metre mesafesine dikkat etmiyor.

Corona virüsü nedeniyle yetkililer acil işleri olmadıkça dışarıya çıkmamaları konusunda uyarılarını sürdürüyor. Ancak dışarıya çıkan vatandaşlar işlemleri yaptırmak için bankalar ve resmi kurumlara akın ediyor. Tehlikenin bir başka boyutu ise yakın temas. Bunun için içeride çalışanlar kendilerini koruma alırken, dışarıda kalanlar ise 1 metre kuralına dikkat etmiyor. Sıra halinde içeriye alınan vatandaşlar mecburen birbirlerine temas ediyor. İnegöl polisi kalabalık alanlarda sık sık devriye gezerek vatandaşları mesafe konusunda uyarıyor.

SAATLERCE SIRADA BEKLEYEN İNSANLAR RİSKİ EVE TAŞIYOR

Fakat yapılan o kadar uyarılara rağmen vatandaşlar sıralarını kaybetmemek için bildiğini okumaktan başka çaresi kalmıyor. Yapılan yeni düzenlemelerle bankalar 12.00’de itibaren hizmet veriyor durum böyle olunca kalabalık bir ortam oluşuyor. İçeridekiler kendilerini güvenceye alırken dışarıdakiler ise risk altında. Saatlerce bekleyen vatandaşlar aynı riski evlerine taşıyor.