Gündem

Van’da Arama Kurtarma Çalışmaları Tekrar Başladı

Van'ın Bahçesaray ilçesindeki çığ felaketlerinde 41 kişi yaşamını yitirdi. Çığ altında olduğu değerlendirilen bir itfaiye erinin bulunması için arama çalışmalarına sabah saatlerinde yeniden başlandı.

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde çığın düştüğü Karabet Tüneli’ne 4 kilometre mesafedeki bölgede çığ altındaki bir itfaiye erini arama çalışmaları devam ediyor.

Sabah saatlerinde çığ felaketinin yaşandığı bölgeye giden arama kurtarma ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından çalışmaya tekrar başlanmasına karar verdi.
Ekipler, bölgedeki etkisini sürdüren olumsuz hava koşullarına rağmen çığ altındaki itfaiye erinin bulunması için seferber oldu.

Van-Bahçesaray yolu üzerinde güvenlik önlemi alan Görentaş Jandarma Karakolu ekipleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle sivil araçların bölgeye girmesine izin vermedi.

GÖRÜŞ MESAFESİ 10 METREYE KADAR DÜŞTÜ

Yoğun kar ve tipi nedeniyle görüş mesafesinin 10 metreye kadar düştüğü bölgede, vatandaşlar araçlarıyla güvenli bölgede bekletiliyor.

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde bir minibüsün üzerine çığ düşmüştü. 5 kişinin öldüğü bu çığ felaketinin ardından başlatılan kurtarma çalışmalarını yürüten ekibin üzerine de çığ düşmüştü.

Çığ altında kalanlar için yapılan arama çalışmalarında dün 3 cansız bedene daha ulaşılmıştı. İlk çığ felaketindeki 5 kişiyle birlikte toplam can kaybı sayısı 41’e yükseldi, yaralı sayısı ise 84.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı